Liepājā turpināsies ielu teātru festivāls

Šodien Liepājā turpināsies VI starptautiskais ielu teātru festivāls "Zeme. Debess. Jūra. 2012", ko organizē Liepājas Leļļu teātris, informē festivāla rīkotāja Rita Belte.

Festivāls ik gadu pārsteidz ar ielu performancēm, žonglieriem, dzīvām lellēm un neparastiem kustīgiem tēliem. Šogad festivālā viesosies dalībnieki no septiņām dažādām Eiropas valstīm - Spānijas, Vācijas, Itālijas, Somijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Festivāla dalībnieki būs sastopami no plkst.12 Kūrmājas prospekta galā.

Lietuvas kostīmu teātris "Pilies" un grupa "Bon ami" ar teatralizētu koncertu radīs romantisku noskaņu franču stilā, savukārt Somiju pārstāvēs leļļu teātris "Poiju Buoy", kas ir saņēmis atzinīgus kritiķu vārdus visā pasaulē. No Vācijas ieradīsies marionešu teātris "Dundu", kas ar savu piecus metrus augsto izgaismoto lelli skatītājos centīsies izraisīt izbrīnu un prieku.

Belte norādīja, ka pasākuma organizatori katru gadu cenšas piesaistīt arvien jaunas valsts, kā arī rast dažādus jauninājumus pasākuma norisē.

"Šogad festivālā piedalās septiņas valstis, kas gan ir par vienu mazāk nekā pagājušajā gadā, tomēr mēs ar optimismu raugāmies nākotnē. Pasākums īpaši izceļas ar to, ka valodu barjera nav šķērslis, jo galvenais akcents tiek likts uz aktierspēli un kustībām, nevis runāšanu. Aicinām visus interesentus nākt un pavērot, kā notiek teātra spēlēšana uz ielas. Tas ir tiešām interesanti," piebilda Belte.

Ik gadu starptautiskais ielu teātru festivāls "Zeme. Debess. Jūra" notiek Jūras svētku nedēļā, kad Liepājā norisinās arī starptautiskais zīmētāju un gleznotāju plenērs.

Pievieno komentāru

Kultūra