Liepājā tūres "Es smaidu" laikā uzstāsies Rīgas Gospelkoris

Sestdien, 24. martā, plkst.19 Liepājas baptistu Ciānas baznīcā (Lāčplēša ielā 62) savas tūres "Es smaidu" laikā koncertu sniegs Rīgas Gospelkoris.

Šis gads korim sācies ražīgi - Rīgas Gospelkora pagājušajā gadā izdotais DVD "Silver & Gold" ticis nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvai kategorijā "Labākais koncertieraksta video", un šobrīd aktīvi norit gatavošanās "Es smaidu" tūrei, kuras laikā šajā pavasarī plānots viesoties dažādās Latvijas pilsētās, tostarp Liepājā. Dziedātāji aicina uz brīdi aizmirst par auksto ziemu, dažreiz nomācošo ikdienu un atrast vairāk lietu, par kurām no sirds pasmaidīt. Koncertā Liepājas Ciānas baznīcā skanēs dzīvespriecīga un atraktīva mūsdienu afroamerikāņu baznīcas mūzika kora, solistu un pavadošo mūziķu izpildījumā, kas solās vienaldzīgu neatstāt nevienu.

Rīgas Gospelkoris (diriģents - Jānis Maslovskis) koncertē Latvijā un ārpus tās (Norvēģija, Kipra, Vācija) jau devīto gadu, apmeklē gospel mūzikas festivālus pasaulē (Vācijā, Polijā un ASV), kā arī paplašina muzikālo redzesloku, veidojot kopīgus projektus ar gospel mūzikas zvaigznēm no ASV un pašmāju mūziķiem. Koris ir arī iniciatori un galvenie organizatori gospelmūzikas festivālam "Sing Gospel, Latvia!", kas divus gadus (2007. un 2008. g.) veiksmīgi norisinājās Rīgā un kurā kā galvenie viesi piedalījās mūziķi Walter Owens, Terry Moore un Malcolm Williams no Čikāgas, ASV.

Gospel tulkojumā no angļu valodas nozīmē Evaņģēlijs jeb Labā vēsts, un tajā saknes meklējamas gandrīz visiem mūsdienu mūzikas žanriem - blūzam, džezam, soulam, R&B, rokam un citiem. Rīgas Gospelkoris izpilda black gospel - mūsdienīgu afroamerikāņu baznīcas mūziku. Šis žanrs attīstās un mainās, ietverot visdažādākos mūzikas stilus, un tādejādi saglabājot savu vietu pasaules mūzikā.

Ieeja uz koncertu par ziedojumiem.

Informāciju sagatavoja:
Tūres "Es smaidu" menedžere Annija Lagzdiņa

Pievieno komentāru

Kultūra