Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

Šodien Liepājā ikkatrs tiek aicināts uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku sarīkojumiem. Pulksten 14 būs iespēja baudīt pūtēju orķestra "Kazdanga" koncertu Rožu laukumā, bet pulksten 15 Latviešu biedrības namā svētku koncertā "Stūru, stūriem tēvu zeme" apmeklētājus priecēs 19 Liepājas pilsētas deju apriņķa tautas deju kolektīvi, informē Anda Birkenberga, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja.

1990. gada 4. maijā jaunievēlētā Latvijas PSR Augstākā Padome gandrīz vienbalsīgi pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Deklarācija izsludināja Latvijas neatkarības likumīgo atjaunošanu. Valsts oficiālo nosaukumu mainīja no "Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas" uz "Latvijas Republiku". Tika daļēji atjaunota 1922. gadā pieņemtā Satversme, kas kļuva par pamatu valsts tiesībām Latvijas teritorijā.

Lai atzīmētu šo svinīgo notikumu, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādi "Kultūras pārvalde" 4. maijā ikkatru aicina uz svētku sarīkojumiem - pulksten 14 Rožu laukumā ar īpaši sagatavotu koncertprogrammu klausītājus priecēs pūtēju orķestris "Kazdanga", vadītājs Guntis Simanovičs, bet pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā vienkopus pulcēsies 19 tautas deju kolektīvi no Liepājas pilsētas un deju apriņķa koncertā "Stūru, stūriem tēvu zeme". Tas būs ne tikai svētku koncerts, bet arī skate, kuru organizē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru un izveidotā Liepājas deju apriņķa kolektīvu virsvadītāju Valdu Grīnfeldi.

Skatē savu dejotprasmi un gatavību svētkiem pierādīs tautas deju kolektīvi no Liepājas, Grobiņas, Aizputes, Nīcas, Priekules, Pāvilostas un Durbes pilsētām, Lieģu, Gaviezes, Vecpils un Vērgales pagastiem. Tās mērķis ir godam sagatavot repertuāru deju svētkiem "Četri vēji" Liepājā 4. jūnijā un Latvijas XVI Senioru deju svētkiem Ikšķilē. Kolektīvi skatē izpildīs divas dejas no grupu obligātā repertuāra, bet to māksliniecisko un tehnisko sniegumu vērtēs žūrija - Kuldīgas novada deju kolektīvu virsvadītāja Ramona Irbe, Liepājas 8. vidusskolas deju kolektīvu vadītāja Vineta Egliena un Grobiņas novada interešu centra un Skolēnu dziesmu un deju svētku koordinatore Aija Niedola.

Pievieno komentāru

Kultūra