Liepāja šovasar piedāvās bagātīgu kultūras notikumu klāstu

Liepājā notiekošie kultūras un mākslas festivāli “Liepājas vasara” un “Via Baltica”, kā arī “Liepājas mākslas forums” šovasar piedāvās bagātīgu kultūras notikumu klāstu, kas apmeklētājus pārsteigs ar nebijušu daudzveidību pilsētas kultūras piedāvājumā, informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

“Festivāliem “Liepājas vasara” un “Via Baltica” ir ļoti senas tradīcijas, un tie ieņem nozīmīgu vietu mūzikas cienītāju dzīvē, tomēr līdz ar jaunās koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšanu, šovasar festivāli noritēs ar jaunu vērienu. Savukārt mūzikas un laikmetīgās mākslas festivāls “Liepājas mākslas forums” iezīmēs vairāku mākslas žanru sinerģiju – tēlniecības un laikmetīgās mākslas izstādes, operas, blūza un džeza mūzikas žanrus, teātra performances, kā arī kino un klaviermūzikas vakarus,” šodien notikušajā preses konferencē sacīja SIA “Lielais Dzintars” valdes locekle Baiba Bože.

Festivālu programmās iekļauti tādi mākslas un mūzikas notikumi kā operas koncertiestudējums “Porgijs un Besa” un multimediāls uzvedums “Ziemeļu gaisma”, džeza, blūza un a capella koncerti, kā arī simfoniskās un kamermūzikas koncerti ar izcilu Latvijas un ārvalstu solistu dalību. Līdzās muzikālajai daudzveidībai noritēs arī laikmetīgās mākslas izstādes, kuru ekspozīcijās būs skatāmas starptautiski atzītu mākslinieku grafikas, vides objekti, tēlniecības darbi un multimediālas instalācijas.

“Jau šovakar koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē sāksies festivāls “Liepājas vasara”, un tā atklāšanā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uzstāsies unikāls vijoļvirtuozu duets no Vācijas. Iepriekšējo gadu festivāli mūzikas mīļotājiem palikuši atmiņā ar tādiem skaļiem vārdiem kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un “Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato un citi, un arī šovasar katrs no astoņiem programmā iekļautajiem koncertiem ir ar savu īpašo odziņu,” sacīja VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris” valdes loceklis Uldis Lipskis.

Viens no lielākajiem festivāla “Liepājas vasara” notikumiem būs Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Ziemeļu gaisma” pirmatskaņojums Kurzemē. Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā uzburs stāstu par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu, ko paspilgtinās ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli.

“Liepājas mākslas forums” atšķirībā no abiem tradīcijām bagātajiem festivāliem ir jauns un nedaudz provokatīvs pasākumu kopums, kas tikls atklāts ar vērienīgu laikmetīgās mākslas izstāžu sesiju un turpināsies ar muzikāliem vakariem divu nedēļu garumā. Foruma centrālais notikums būs Džordža Gēršvina operas “Porgijs un Besa” koncertiestudējums, kas šovasar tiek uzvests īpaši Liepājas un Cēsu mākslas festivāliem.

Augusta beigās notiks tradicionālais kamermūzikas festivāls “Via Baltica”, kurā pulcējas visu Baltijas valstu izcilākie mūziķi, lai pieminētu tik nozīmīgo vēsturisko akciju “Baltijas ceļš”, kurā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās un izveidoja 600 kilometru garu ķēdi.

“Tas bija unikāls notikums mūsu vēsturē, un festivālā “Via Baltica” mēs atkal varam savienoties kopā dažādos kultūras notikumos,” sacīja nodibinājuma “Via Cultura” valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe.

Igauniju pārstāvēs vokālais a capella sekstets “Estonian Voices”, kura skanējums atzīts par unikālu ne tikai Eiropas, bet pat visas pasaules mērogā. No Lietuvas viesosies viens no izcilākajiem un universālākajiem Lietuviešu pianistiem pianists Petrs Geņušs (Petras Geniušas) un saksofonists Ļuds Mockūns (Liudas Mockūnas). Tikmēr no latviešu mūziķiem festivālā varēs baudīt klavieru kvarteta “Quadra”, vokālās grupas “Framest” un daudzu citu mākslinieku izpildījumu.

Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls noritēs no 1. jūlija līdz 26. augustam, koncertzāles “Lielais dzintars” organizētais Liepājas mākslas forums - no 5. līdz 13. augustam, savukārt kamermūzikas festivāls “Via Baltica” no 18. līdz 27. augustam norisināsies Liepājā un Kuldīgā.
Plašāka informācija par gaidāmajiem festivāliem atrodama vietnēs greatamber.lv, lso.lv un viacultura.lv

Pievieno komentāru

Kultūra