Liepājā sola krāšņu uguņošanu

18. novembrī pulksten 18 Liepājā, Kārļa Zāles laukumā notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas valsts 93. dzimšanas dienai ar devīzi "Un tomēr es ticu…", informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Tieši pasākuma kulmināciju – krāšņo svētku uguņošanu lieli un mazi liepājnieki gaida visvairāk, tāpēc prieks, ka mūziķis Kārlis Lācis uguņošanai komponējis īpašu mūziku. Turklāt pirmo reizi pašvaldības organizētā pasākumā uguņošana tiks sinhronizēta ar mūziku, izmantojot datorprogrammu.

"Uguņošanas realizēšanai tiks izmantots moderns risinājums, veidojot uguņošanas priekšnesumu. Tā būs uguņošana, kas tiks sagatavota un izšauta pēc iepriekš sagatavotas programmas jeb scenārija. Pirotehniskie materiāli tiks izšauti kombinēti pēc krāsām, pirotehniskiem efektiem, tie tiks izšauti vajadzīgajā laikā un vietā", stāsta pirotehniķis un producents Jānis Nutovics.

Uguņošanas programmu sagatavos SIA "Petarde", modelējot uguņošanas vizuālo risinājumu, ņemot vērā pasākuma tēmu, vietu un uguņošanas ilgumu. Uguņošana tiks vadīta ar speciālu vadības sistēmu, kas dod iespēju pilnībā kontrolēt uguņošanas gaitu.

Kā jau iepriekš vēstīts, 18. novembrī ikviens liepājnieks tiek aicināts uz svinīgu pasākumu Kārļa Zāles laukumā, kur koncertā uzstāsies Latvijas Universitātes pūtēju orķestris ar latviešu tautas dziesmu un latviešu komponistu populārām dziesmām. Solisti: Baiba Berķe, Nauris Indzeris, Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas audzēkņi un koris "Laiks". Titula Goda un gada liepājnieks ieguvēji būs sarūpējuši sveicienus un laba vēlējumus, kas arī tiks demonstrēti uz lielā ekrāna 18. novembra svinību laikā.

Ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts līdzi ņemt svecītes, kuras varēs aizdegt un novietot īpaši paredzētā vietā.

Lielveikals "RIMI" visus cienās ar saldu siltu tēju no Nacionālo Bruņoto spēku pārvietojamā tējas katla, tāpēc līdzi var ņemt arī savu mīļāko krūzi, lai pēc iespējas mazāk jāizmanto plastmasas trauki.

Pasākumu vadīs Liepājas teātra aktrise Everita Pjata un aktieris Kaspars Kārkliņš. Svinīgais pasākums noslēgsies ar uguņošanu.

Pievieno komentāru

Kultūra