Liepājā šogad notiks vairāki starptautiski kultūras un izklaides festivāli

Liepājā šogad, galvenokārt vasarā, notiks vairāki starptautiski kultūras un izklaides festivāli.

Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja aģentūrai BNS pavēstīja, ka tie būs gan festivāli ar labām un stabilām tradīcijām, gan jaunas iniciatīvas, kas varētu būt vilinošas apmeklētājiem no Latvijas un ārvalstīm.

Martā tradicionāli notiks Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. No 9. līdz 13. martam Liepājas Simfoniskais orķestris sarūpējis krāšņu koncertprogrammu ar izcilu mākslinieku uzstāšanos Liepājas teātrī, norādīja Kalnarāja.

Martā svinēs arī Liepājas 386. dzimšanas dienu. Kā ik gadus, 18. martā notiks liepājnieku sveikšana pasākumā "Goda un gada liepājnieks", savukārt 19. martā Liepājas Olimpiskajā centrā iecerēts vērienīgs dzimšanas dienas koncerts - balle ar slavenu Latvijas mūziķu piedalīšanos.

20., 21. un 22. maijā Liepājā jau 9. reizi notiks tradicionālās kultūras viens no vērienīgākajiem festivāliem Latvijā - "Līvas tirgus". Šogad tas pulcēs ne vien amatniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm, bet arī lieliskas etno mūzikas grupas. Festivāla laikā notiks amatnieku, tradicionālās kultūras un latviešu jauno dizaineru nometnes, kurās meistari un mākslinieki ne vien savstarpēji dalīsies pieredzē, bet savos knifos un meistarstiķos ļaus ielūkoties arī festivāla apmeklētājiem.

3. un 4. jūnijā Liepājā notiks Bērnu un ģimenes festivāls "Lielmutis Fricis un Lielmute Marta". Nu jau trešo gadu Lielmutis Fricis un Lielmute Marta pulcēs savus draugus - bērnus ar mammām, tētiem un vecvecākiem uz kārtīgu sadziedāšanos un sadejošanos. Šogad Liepājas novada skolēnu kori dziedās Imanta Kalniņa dziesmas un svinēs komponista jubileju, informēja Liepājas Kultūras pārvalde.

9. jūlijā Liepājā svinēs Jūras svētkus, kas tradicionāli notiek kuģu tuvumā - Liepājas promenādē. Jūras svētku laikā notiks jau 5. starptautiskais ielu teātru festivāls "Zeme. Debess. Jūra", kurš sāksies 8. jūlijā Rožu laukumā. Neiztrūkstošs būs arī Starptautiskais glezniecības plenērs, kas ik gadu Liepājā pulcē māksliniekus no dažādām valstīm.

22. un 23. jūlijā notiks mūzikas festivāls "Summer Sound Liepaja 2011". Tā ir jauna iniciatīva, kas radusies "Baltic Beach Party" vietā, saglabājot ideju tieši par pludmales festivālu. Iecerēts, ka uz četrām skatuvēm - pludmales un parka teritorijā Kūrmājas prospekta galā - muzicēs pašmāju un ārzemju mūzikas mākslinieki.

12., 13. un 14. augustā notiks mūzikas festivāls "Fontaine festival". Organizētāji turpinās attīstīt iepriekšējo gadu ieceres un uz Liepāju aicinās alternatīvās mūzikas cienītājus. Uz četrās skatuvēm kāps pašmāju un ārvalstu muzikālās apvienības, kā arī jaunās grupas.

No 26. līdz 28. augustam Liepājā notiks arī ātruma festivāls "Kurzemes rallijs", bet no 10. līdz 24. septembrim iecerēts 10. Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls.

Arī šogad festivāla koncertos klausītājiem būšot iespēja baudīt gan latviešu, gan ārvalstu komponistu sacerējumus izcilu ērģelnieku sniegumā.

Pievieno komentāru

Kultūra