Liepājā skatāma Gata Šļūkas karikatūru izstāde

Izdevniecība “Latvijas Mediji” un laikraksts “Latvijas Avīze” liepājniekiem piedāvā Latvijā populārā karikatūrista Gata Šļūkas darbu izstādi, kas skatāma Liepājas tirdzniecības namā "Kurzeme". Izstādē apskatāmas karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām – valsti, naudu, Eiropu, kultūru, dabu, svētkiem, migrāciju, novadiem, kaimiņiem un citām.

Gata Šļūkas satīriskie un humoristiskie zīmējumi, no kuriem daudzi publicēti  laikrakstā “Latvijas Avīze”, lielākoties ir saprotami vien latvietim. Kāpēc? Jo tajos ietvertās metaforas, asociācijas, valodas spēles, ironiju par paradumiem, notikumiem nolasīs, atšifrēs tikai Latvijas ļaudis - meteņus un iemeteņus, pautošanu un līgošanu, savus oligarhus un laimeslāčus, informē “Kurzeme” mārketinga vadītāja
 Alīna Skangale.

Labs piemērs ir šis, kas nav kāda dzejnieka, bet Gata Šļūkas karikatūras varoņa sacītais: “Skrēju uz Ziedoni, bet sadūros ar spelgoni, tagad guļu ar karsoni un lasu Plūdoni.”
Bet kā Gatis savās karikatūrās ataino mūsu Latviju? Tā ir veca, daudz cietusi, bet vienlaikus sparīga tantiņa, kāda redzama daudzos Gata zīmējumos

Gatis Šļūka: "Humora izjūta ir viltīga lieta - kas vienam šķiet smieklīgs, citam varbūt ne. Ne vienmēr jokam jābūt tādam, ka lokies smieklos, ir taču vēl ironija, sarkasms… Karikatūras uzdevums ir ne tikai smīdināt, bet arī izcelt problēmu, parādīt to komiski vai absurdi."

Linda Rasa, laikraksta “Latvijas Avīze” galvenā redaktore: “Norvēģi piedzimst ar slēpēm kājās, kanādieši – ar slidām, latvieši – ar sēņu groziņu un nazi rokās, secinājis Gatis. Nezinu, vai viņš pats piedzima ar zīmuli rokās, bet, ja kāds to apgalvotu, es nestrīdētos pretī. Jo Gata zīmējumi ir asprātīgi un trāpīgi, un lai tādus radītu, nepietiek ar izglītošanos augstskolā un treniņu gadu garumā. Tur jābūt arī iedzimtam talantam.”

Šogad klajā nākusi jau trešā Gata Šļūkas karikatūru grāmata – “Karikatūra LV”. Izstāde TN „Kurzeme” trešajā stāvā būs apskatāma līdz 7. oktobrim.

Pievieno komentāru

Kultūra