Liepājā skanēs meditatīvās mūzikas koncerts

Vairākās Latvijas pilsētās oktobrī skanēs meditatīvās mūzikas koncerti, informē starptautiskās nevalstiskās organizācijas “Art of Living” un biedrības “Nanda” pārstāve Ieva Lešinska. Liepājā klausītāji tiek gaidīti 22. oktobrī Latviešu biedrības nama kamerzālē.

Klausītāju atzinību jau iemantojušais maestro Massimo (Max) Ormea (Itālija) ar savu “Om Ensemble”, kura sastāvā Latvijā muzicēs perkusiju virtuozs Nils Īle (Latvija), harmonija, flautas un daudzu citu instrumentu meistars Marks Sitroens (Holande), kā arī “Stīgu kvartets” (Latvija),
piedāvās meditatīvu muzikālu ceļojumu cauri garīgumam un kultūrām ārpus valstu un reliģiju robežām, apvienojot Austrumu, Rietumu un Āfrikas tradīcijas. Koncertu noslēgs meditācija mieram.

Pagājušā gada vasarā notikušais koncerts ar Massimo Ormea un Nilu Īli guva lielu rīdzinieku atsaucību. Tāpēc šogad tie būs jau trīs koncerti vispasaules tūres “Om Shantih” ietvaros – 21. oktobrī Cēsīs, 22. oktobrī Liepājā, bet 23. oktobrī  – Rīgā.

Massimo Ormea ir profesionāls ģitārists, dziedātājs un komponists, kurš uzstājies Eiropā un Indijā kopā ar tādiem māksliniekiem kā Gloriju Geinoru un Augusto Martelli. Max ir arī jogas skolotājs.
Viņa radīto ansamblis “Om Ensemble” veido stīgu kvartets, ģitāra, dziedātāji un perkusijas. Koncertā dzirdamas dažādu pasaules muzikālo mantojumu krāsas. Om Ensemble ar savu vēstījumu “mūzika ir viena, bet ekspresija var būt dažāda” cildina harmoniju dažādībā vienā lielā pasaules ģimenē.

Kā skaidro Max Ormea: “Patiesībā tas būs ne tik daudz koncerts kā piedzīvojums ar mūziku un skaņu …Pasaulē ir daudz mūziķu, bet joprojām nepieciešama harmonija … ja mūsu miers ir lielāks par citu stresu, viņus šis miers pievilks – ja otrādi, tad mūs pievilks viņu stress! Tādējādi šis notikums nav tikai izklaide, bet arī sociālu pārmaiņu radīšana. Mūzika to paveic ļoti skaisti, kā tas ir ticis darīts tūkstošiem gadu atpakaļ visās kultūrās.”

Nils Īle jau vairāk kā piecpadsmit gadus nodarbojas ar etnoperkusiju spēles tehniku. Šo gadu laikā daudz ceļojis (Āfrika, Indija, Itālija, Holande, Sibīrija u.c.) un papildinājis savu spēles tehniku, kā
arī pilnveidojis zināšanas un izpratni par ritma būtību un spēku. Piedalījies vairākos starptautiskos (Berlīne, Somija, Zviedrija, Lietuva, Maskava, Pēterburga u.c.) festivālos, kā arī Baltijas mūzikas projektos. Viņš ir sadarbojies ar daudziem māksliniekiem, kopīgi veidojot performances gan vizuālās mākslas, gan teātra un kino pasākumos.

Marks Sitroens ir flautists, pianists un komponists. Viņš ir arī mūzikas un meditācijas skolotājs. Koncertos izpilda meditatīvu mūziku, papildinot to ar seniem mantru dziedājumiem. Viņš ir izdevis piecus meditatīvu mantru albumus.

Latvijā “OM SHANTIH” tūre piestās pa ceļam no Johannesburgas (Dienvidāfrika), lai pēc tam dotos uz tālo Bangalori Indijā. Līdz tam ir pabūts Berlīnē, Ļubļanā un Milānā.

Šis koncerts ir sociāls projekts, kuru realizē Biedrības “Nanda” un Starptautiskās nevalstiskās organizācijas “Art of Living” brīvprātīgie. Arī koncerta mākslinieku uzstāšanās ir brīvprātīgs ziedojums.

Projekta mērķis ir sniegt cilvēkiem iespēju baudīt garīgu mūziku, tā vairojot mieru, harmoniju un labo sabiedrībā. Līdzekļi, kas paliks pēc koncertu izdevumu segšanas, tiks izmantoti organizējot labdarības
kursus sociāli maznodrošinātām cilvēku grupām, kursus bērniem programmas “Skola bez agresijas” ietvaros un citu labdarības pasākumu organizēšanai visā Latvijā.

 

Pievieno komentāru

Kultūra