Liepājā skan ērģeļmūzikas festivāla koncerti

(Papildināts ar video.) Liepājā risinās 10. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls. Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē izskanējuši jau divi koncerti. Klausītāji var pagūt apmeklēt vēl trīs koncertus nākamo nedēļu nogalēs.

10. Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu atklāja 1984. gadā dzimušais ērģelnieks Gijs Būlens no Nīderlandes. 10. septembra koncertā G. Būlens atskaņoja fragmentus no Karla Cellera operetes “Putnu pārdevējs”, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi uvertīru “Sapnis vasaras naktī”, Zāmuela de Langes juniora impromtus, kā arī Kristiana Frīdriha Rupes skaņdarbus.

Otrdien, 13. septembrī, ar daudzpusīgu programmu koncertā “Laikmetu parāde” klausītājus iepazīstināja 1976. gadā dzimušais vācu ērģelnieks Kristians Šmits, kurš uzstājies lielākajās koncertzālēs un katedrālēs Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā. Mūziķis koncertu Liepājā atklāja ar Šarla Marijas Vidora “Allegro vivace”, pēc tam skanēja Johana Sebastiāna Baha fantāzija un fūga do minorā. Ērģelnieks programmā bija iekļāvis arī Sofijas Gubaiduļinas kompozīju “Gaisma un tumsa”, kā arī Franča Lista fantāziju par korāli “Ad nos, salutarem undam”. Par mūziku klausītājiem stāstīja Edgars Raginskis.

Festivāla koncerti skanēs vēl trīs sestdienas pēc kārtas. 17. septembrī pulksten 17 muzicēs latviešu ērģelnieks Aivars Kalējs un dziedātāja no Vācijas Martina Dēringa.

24. septembrī pulksten 17 koncertā “Lists Liepājā” uzstāsies Eduards Oganesjans no Francijas. Festivāls noslēgsies 1. oktobrī pulksten 17. Programmu “Ar franču šarmu” veidojuši pašmāju ērģelnieks Lotars Džeriņš un Liepājas Simfoniskais orķestris.


Video skatīt šeit!

 

Pievieno komentāru

Kultūra