Liepājā sākas starptautiskā ērmriteņu nometne

No 7. līdz 12. maijam Liepājā jau otro gadu norisināsies starptautiska ērmriteņu nometne, kuru vadīs viens no pieredzes bagātākajiem ērmriteņu meistariem Eiropā – Gatis Kreicbergs. Nometne tiek organizēta velokultūras projekta Boltik Baik 2012 laikā, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Jau 2011. gadā Boltik Baik ieguva lielu sabiedrības atsaucību, tāpēc biedrības Radi vidi pats pārstāvji bija motivēti projektu turpināt un organizēt arī šogad. Šoreiz projektā iesaistīti arī 8 Eiropas brīvprātīgie no Serbijas, Grieķijas, Igaunijas un Itālijas, kas projektā darbojas divus mēnešus - aprīlī un maijā.

"No nūģa līdz hipsterim, no veģetārieša līdz šefpavāram. Mēs esam atlasīti no četrām dažādām valstīm no visas Eiropas, lai strādātu kopā varenā, divus mēnešu ilgā projektā, kura mērķis ir mēģināt iegūt sabiedrības uzmanību un atbalstu Latvijas velokultūras attīstībai, atdzīvināt mirušos velosipēdos. Ar dažu vietējo latviešu mentoru palīdzību, salauztie velosipēdi tiks salaboti vai arī, ja tas nebūs iespējams, vairāki velosipēdi ar māksliniecisku pieeju tiks pārveidoti uzmanību pievērsošā mākslā, vietējā mēlē – ērmriteņos", tā interneta mājaslapā www.radividipats.lv savā pieredzē dalās Semjuels no Igaunijas.

Projekta laikā tiks organizēta 5 dienu velosipēdu radošā darbnīca, kurā nometnes dalībnieki konstruēs katrs pats savu ērmriteni. Kā izejmateriāli tiek izmantoti veci velosipēdi, papildus tiek meklētas nepieciešamās detaļas, kas tiek kombinētas ar visdažādākajiem priekšmetiem. Katrs nometnes dalībnieks var dot savai fantāzijai vaļu un veidot unikālu ērmriteni. Galvenais nosacījums, lai ērmritenis ripo un ar to var pārvietoties.

Darbnīcas noslēgumā tapušie rezultāti tiks izrādīti Liepājas publikai organizējot ērmriteņu parādi.

Pievieno komentāru

Kultūra