Liepājā sākas Dzejas dienas

Liepājā no piektdienas līdz 11. septembrim notiks Dzejas dienu pasākumi.

Šogad Dzejas dienas Liepājā aicina iedvesmoties dzejošanai, tāpēc ikviens varēs izmantot iespēju uzrakstīt dzejoli uz īpašas Dzejas dienu kartītes.

Jau sesto gadu pēc kārtas notiks mobilais Dzejas brauciens, kurā šogad aicināti piedalīties dzejnieki no četrām valstīm: no Somijas Agneta Enkela (Agneta Enckell), no Igaunijas Igors Kotjuhs (Igor Kotjuh), no Zviedrijas Roza Marija Hūva (Rose-Marie Huuva) un no Latvijas Valts Ernštreits.

Šā gada Dzejas dienu brauciens sākās jau 27. augustā Helsinkos, pēc tam viesojoties Zviedrijā un Tallinā. 2.septembra vakarā dzejniekus varēs klausīties Liepājā, Stūrmaņu ielā 1, "Fire Bar" (viesnīcā "Fontaine Royal").

Savukārt 8. septembra vakarā kokteiļbārā "Red Sun Buffet" notiks publiska saruna ar dzejnieku Jāni Elsbergu. Tas būs mēģinājums atrast pavedienu, kas sasaistītu dažādas paaudzes un dažādus cilvēkus, sagraujot mītu, ka Dzejas dienas ir akadēmisks, formāls "obligātās literatūras" notikums, informēja Kalnarāja.

Lai veicinātu interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu, viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā, ar Latvijas Rakstnieku savienības, Liepājas Kultūras pārvaldes un Latvijas Jūras akadēmijas atbalstu šogad iedibināta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks Liepājā viesnīcas "Promenāde" Hika zālē 11. septembrī Dzejas dienu laikā.

Pievieno komentāru

Kultūra