Liepājā notiks projekta "Jauna Slavas Dziesma" noslēguma koncerts

"Jauna Slavas Dziesma" ir jauns, kristīgs mūzikas projekts kura ietvaros tiek rīkoti 8 koncerti dažādās Latvijas pilsētās, un noslēguma koncerts notiks Liepājā. 19. maijā plkst.18.00, Liepājas baptistu Nācaretes draudzē. Koncerts ir bezmaksas.

Koncertā piedalīsies Valdis Indrišonoks, Jorspeis un Anete Kozlovska, kā arī vēl daudz dažādu mūziķu.

Pirms koncerta, plkst 14:00-17:00 ir iespēja cilvēkiem piedalīties šajā projektā iesniedzot savas dziesmas, kuras mūziķi izvērtēs un būs iespēja šīs dziesmas arī ierakstīt CD, vasaras rīkotajā nometnē, 2012 gada augustā.

Kā sola projekta organizatori, šīs atrastās jaunās dziesmas jau vasaras beigās tiks ierakstītas profesionālu mūziķu sastāvā. Tas Latvijas draudžu muzikālajā kalpošanā iesaistītajiem pavērs iespēju papildināt muzikālās izvēles klāstu, kā arī dos iespēju sevi plašāk pieteikt jauniem talantiem. Jaunās dziesmas tiks ietvertas projekta slavas un pielūgsmes grupu muzikālajā bankā.

Iniciatīva "Jauna slavas dziesma" radusies pirms 2 gadiem Andrim Lankam apmeklējot kādu Ziemassvētku koncertu. "Tajā piedalījās Anete un Uldis Kozlovski, Valdis Indrišonoks, grupa Jorspeis un citi mākslinieki. Dzirdot un klausoties tajā skaistumā, ko Dieva bērni rada apkopojot savus talantus, radās vēlme, lai to var dzirdēt vēl plašāka publika, un arī citviet Latvijā. Tā savāstarpā pārrunājot potenciālu projektu iespējas radās doma visiem sanākt kopā un ierakstīt vēl plašākai publikai nedzirdētas slavas un pielūgsmes dziesmas,"par idejas aizsākumu dalās projekta autors.

"Šāda doma daudziem šķita ļoti interesanta un tā no vienkāršas ieceres 2011. gada augustā Kurzemes rajonāsapulcējās padsmit mūziķu un ierakstīja 11 slavas un pielūgsmes dziesmas. Piedalījās Anete un Uldis Kozlovski, Valdis un Kārlis Indrišonoki, Jānis un Ilze Zābaki, Artis Šimpermanis, Lana Ludiņa, Jolanta Kanašķe, Māris un Linda Prinduļi, Ilze Šveiduka, Anna Sēruma un Andris Lanka," plašāk atklāj A. Lanka.

Organizatori šogad nolēmuši iet tālāk un dziesmu skaitu ievērojami palielināt. Projekta izvirzītais šī gada mērķis ir atrast un ierakstīt 40 jaunas dziesmas. "No vienas puses ļoti liels izaicinājums, jo būs jāatrod un 'jānokoordinē' 40 dziesmas, bet no otras puses būs grūti, jo tikai 40!" uzsver A. Lanka, atklājot, ka zem nosaukuma "projekta Muzikālā banka" slēpjas doma par to, kas ir katras draudzes muzikālās grupas mapīte/slavas un pielūgsmes grāmatu/dziesmu kopums - vietu vai kopumu, no kura tad arī vietējie mūziķi izvēlas, ko izmantot nākamajā svētdienā.

Pievieno komentāru

Kultūra