Liepājā notiks kultūras notikums "Baznīcu nakts"

Otro gadu Liepājā notiks kultūras notikums Baznīcu nakts. Šogad Liepājā kultūras notikumā piedalīsies 11 dievnami: gan luterāņu - Sv.Trīsvienības katedrāle, Lutera (Akmens) baznīca, Brāļu draudzes lūgšanu nams, gan katoļu - Sv.Jāzepa katedrāle, Sv.Dominika katoļu baznīca, gan baptistu - Ciānas un Pāvila baznīcas, kā arī pareizticīgo baznīcas - Sv.Nikolaja katedrāle un Sv.Labticīgā lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīca, tāpat Septītās dienas Adventistu baznīca un Latvijas apvienotās metodistu baznīcas Liepājas draudzes nams, informē "Baznīcu nakts" Kurzemes novada koordinatore Ilze Vitāle.

Baznīcu naktī dievnami būs atvērti no pulksten 18.00 līdz 24.00. Katra draudze savā dievnamā ir sagatavojusi notikuma programmu, kuras ietvaros viesi var viesmīlīgā gaisotnē apskatīt dievnamu, iepazīt mākslas mantojumu, klausīties baznīcai atbilstošu mūziku un uzkavēties klusumā un lūgšanā. Liepājas Sv.Trīvienības katedrālē, piemēram, būs iespēja gan aplūkot Baltijas valstu nacionālo arhīvu izstādi "Mēs Latvijai! Mēs Lietuvai! Mēs Igaunijai!", gan klausīties mācītāja P.Kalka lekciju par "Dieva dāvanām mūsu dzīvē" un uzkāpt dievnama tornī. Teju visās Liepājas baznīcās būs izzinošas ekskursijas. Neizpaliks arī radošās darbnīcas un pasākumi bērniem, piemēram, Lutera (Akmens) baznīcā būs Tautas mākslas un kultūras centra Bērnu teātra izrāde "Pulksten astoņos pie Noasa šķirsta". Notiks arī kristīgās dzejas pasākumi, piemēram, "Baltā stunda Baznīcu naktī" Septītās dienas adventistu baznīcā. Draudzes piedāvās arī stāstījumus, prezentācijas par draudžu dzīvi, sirsnīgu sadraudzību ar cienastiem un sarunas ar garīdzniekiem. Baptistu Ciānas draudzē būs iespēja spēlēt dambreti ar mācītāju, savukārt, metodistu draudzes namā ar mācītājiem būs iespēja spēlēt galda tenisu, novusu un šautriņu mešanu. Īpašs laiks dievnamos būs plkst.21.00, kad draudzes ir aicinātas vienoties kopīgā lūgšanā "Mūsu Tēvs debesīs".

Baznīcu nakts ietvaros Liepājā izskanēs vokālā ansambļa "Gaismiņa" un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas flautistu kvarteta koncerts, Melngaiļskolas bigbenda, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu kora un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra koncerts, Knapšu ģimenes koncerti, Sv.Dominika baznīcas Sholas un draugu koncerts,komponista Andra Eniņa un draugu koncerts, zvanu ansambļa "Re-re-mi-la" koncerti, Ciānas baptistu draudzes jauno mūziķu un Gregora Jāņa Maža oriģināldziesmu koncerti u.c.

Plašāku informācija un pasākuma programmas tuvojoties notikumam būs apskatāmas mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Jau šobrīd iespējams iepazīties ar Baznīcu nakts programmām:
- Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē:
http://www.trinitatis.lv/lv/
- Liepājas Lutera baznīcā:
http://www.liepajasluteradraudze.lv/
- Liepājas baptistu Ciānas baznīcā:
http://www.ciana.lv/?ai1ec_event=baznicu-nakts

Pievieno komentāru

Kultūra