Liepājā notiks konference par starptautisko sadarbību festivālu rīkošanā

Šodien un rīt, 17.augustā, Liepājā notiks konference "Via Baltica forums", kurā kultūras jomas profesionāļi dalīsies pieredzē par to, kā veidot starptautisko sadarbību mūzikas jomā un kāda ir izglītības projektu nozīme festivālu rīkošanā, informē organizācijas "Via Cultura" pārstāve Andra Jurgelāne.

Divu dienu garumā diskusijās, lekcijās un prezentācijās tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kāpēc klausīties klasisko mūziku, kāpēc pašam to spēlēt, kāpēc mūziķi no dažādām valstīm mēro tūkstošiem kilometru, lai kopā nospēlētu dažus skaņdarbus. Tāpat tiks diskutēts par to, kas ir radošie tīkli un kāpēc tajos nepieciešams iesaistīties.

16. un 17. augustā ar savu skatījumu un pieredzi šajās jomā dalīsies Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas pētniece, māksliniece, organizatore, kuratore un teorētiķe Rasa Šmite, Igaunijas Mūzikas festivālu asociācijas padomes locekle, Pilles Lilles mūzikas fonda valdes locekle un izpilddirektore Lēlo Lethla, Ziemeļvalstu komponistu savienību padomes un festivāla Ziemeļvalstu mūzikas dienas pārstāve no Zviedrijas Anne Šarlote Lundela, Latvijas komponistu padomes priekšsēdētāja Gundega Šmite un citi speciālisti.

Konferencē aicināti piedalīties kultūras darbinieki un kultūras darba organizatori, pašvaldību, valsts, privātā un nevalstisko sektoru kultūras dzīves plānotāji, metodiķi, menedžeri, vadītāji un speciālisti, kultūras nozaru studenti, mācībspēki un citi interesenti.

Konference notiks Liepājā, viesnīcas "Europa City Amrita Hotel" Jēkaba hallē.

Pievieno komentāru

Kultūra