Liepājā notiks jauniešu kora "INTIS" 25 gadu jubilejas koncerts

Šodien plkst.16 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu kora "INTIS" 25 gadu jubilejas koncerts "Paralēles", informē koncerta organizatori.

Koncertā, kurā piedalīsies kora esošie un bijušie dalībnieki, solisti un kora dibinātāja un diriģente Ilze Valce, skanēs Ērika Ešenvalda, Andra Kontauta, Linas Rimšas, Zigmunda Latuškēvica un Martini Palmeri mūzika. Par koncerta moto izvēlēta komponista Ešenvalda dziesma "Paralēles" ar Paulīnas Bārdas dzeju, kura 2010.gadā komponēta pēc kora "INTIS" pasūtījuma koncertam "Mīlas dziesmas".

Koncerta pirmajā daļā skanēs gan pirmatskaņojumi, gan jau dzirdēti Ešenvalda, Kontauta, Rimšas un Latuškēvica skaņdarbi. Vairāk nekā puse no tiem ir radīti tieši korim "INTIS".

Savukārt koncerta otrajā daļā koris izpildīs Martina Palmeri "Misa Tango", kuru 1997.gada jūnijā Liepājā Karostas pils lielajā zālē argentīniešu diriģenta Ferdinando Alvaresa vadībā koris ierakstīja kompaktdiskā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri.

Koris "INTIS" darbojas kopš 1987.gada 4.oktobra, un tā nosaukums ir abreviatūra frāzei "Iedomāti nepārspējamā trokšņa iracionālas sintēzes", kuru izdomājis viens no pirmā kora sastāva dziedātājiem Indulis Jirgensons.

Pievieno komentāru

Kultūra