Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā notiks izstādes "Grāmatas, grāmatiņas" atklāšana

Otrdien, 17. aprīlī, plkst.14.30 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Varavīksne" (Brīvības iela 39) notiks LU TLMS "VĀPE" miniatūrkeramikas izstādes "Grāmatas, grāmatiņas" atklāšana.

Ekspozīcijas atklāšanā piedalīsies TLMS "VĀPE" dibinātāja un vadītāja Helga Ingeborga Melnbārde.

Izstāde ir viena no aktivitātēm, kas ievada Bibliotēku nedēļas (no 23. līdz 29. aprīlim) pasākumus Liepājas publiskajās bibliotēkās. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 7. maijam.

H. Melnbārde atzīst, ka Tautas lietišķās mākslas studijas 37. pastāvēšanas gadā vāpiešiem bija neparasts izaicinājums – radīt mazītiņu, bet savdabīgu, eksperimentālu izstādi, jo grāmatu tēma keramikā – to nu gan nenākas bieži sastapt. Ko un kā pateikt par grāmatu mālmākslas valodā? Kā apvienot grāmatas un trauka ideju? Kā grāmatas ilustrāciju veidot šamotā? Un kā pasmaidīt par "grāmatnieku", kas vairāk krāj, bet mazāk lasa?

Ilgajos pastāvēšanas gados "Vāpe" izveidojusies par vienu no vadošajām Latvijas keramikas studijām un ar savu neordināro keramiku tematiskajās izstādēs ik gadu priecējusi ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas un ārzemju skatītājus.

Otra studiju raksturojoša vadlīnija saistīta ar latviešu tautas tradicionālās kultūras mantojuma izpēti un radošu izmantošanu mūsdienīgās vizuāli plastiskās mākslas veidošanā. Šeit jāpiemin izstādes "Viena saule, viena zeme" – pēc Saules dainu motīviem; "Atradumi" – neolīta keramikas iespaidā; "X-lietas" – latviešu buramvārdi un sakāmvārdi u.c.

Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja

Pievieno komentāru

Kultūra