Liepājā norisināsies jauno mediju mākslas festivāls "iWeek"

No pirmdienas, 7. novembra, līdz 13. novembrim Liepājā norisināsies ikgadējais jauno mediju mākslas festivāls "iWeek", aģentūru LETA informēja elektroniskās mākslas un mediju centra "E-Lab" producente Paula Vītola.

Festivāla laikā notiks radošās darbnīcas, audiovizuālas performances, izstādes, konference un atvērtā diena ģimenēm ar bērniem.

Festivāla centrālais notikums ir radošās darbnīcas, kas norisināsies no 7. novembra līdz 10. novembrim Liepājas Universitātes mākslas pētījumu laboratorijas "MPLab" telpās, Kūrmājas prospektā 13. Darbnīcu vadītāji būs mākslinieki, mūziķi un pētnieki no Latvijas un ārvalstīm. Darbnīcās tiks apgūtas vairākas tēmas - naratīva veidošana ar attēla palīdzību, spēles un virtuālā realitāte, skaņas ierakstu veikšana, dzīvā programmēšana u.c. Darbnīcām līdz 4. novembrim bija aicināti pieteikties visi interesenti.

Darbnīcu rezultāti būs pieejami publiskai apskatei izstādē mākslas pētījumu laboratorijas telpās. Izstādes atklāšana un mākslinieku prezentācijas notiks 12. novembrī pulksten 12. Izstāde būs apskatāma 12. novembrī līdz pulksten 18 un 13. novembrī no pulksten 10 līdz 16.

12. novembrī pulksten 13 Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes telpās notiks festivāla konference. Konferences centrālā tēma ir spēles un virtuālā realitāte, atklājot to, kā spēļu principu izmantošana sociālajos medijos, reklāmā, dizainā u.c. jomās ietekmē mūsdienu sabiedrību. Savus viedokļus par šo tēmu prezentēs un diskusijā piedalīsies profesors Žilvins Lils no Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas, vizuālās komunikācijas pētniece Ilva Skulte, filozofs Normunds Kozlovs un mediju mākslinieks Kristaps Biters.

Konferencē piedalīsies arī mediju mākslinieks un pasniedzējs Raitis Šmits, stāstot par laikmetīgās mākslas attiecībām ar zinātni. Mediju mākslas pētniece un māksliniece Rasa Šmite iepazīstinās ar mākslas pētniecības praksēm sociālo tīklu sabiedrībā.

Konferences laikā skatītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijās ar konferences dalībniekiem un viesiem - mākslas pētījumu laboratorijas vadītāju Annu Priedolu, žurnālistu un fotogrāfu Kasparu Gobu, pasniedzēju, mākslas pētnieku un mākslinieku Adriju Šokeru un māksliniekiem Paulu Vītolu un Pēteri Riekstiņu.

Liepājas muzejā no 12. novembra līdz 4. decembrim būs apskatāma izstāde, kurā piedalīsies gan jaunie Liepājas mākslinieki, gan arī Latvijas mediju mākslas vidē jau atzīti profesionāļi. Izstādes dalībnieki izmanto informācijas krātuves, pēta un interpretē datus, transformē tos mākslas materiālā, cilvēciskojot virtuālo vidi. Izstādē būs pārstāvēti mākslinieki Gints Gabrāns, Mārtiņš Ratniks, Pēteris Riekstiņš, Anna Priedola, Maija Demitere, Samanta Kalēja un Uldis Hasners.

10. novembrī pulksten 20 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē interesenti aicināti apmeklēt eksperimentālās elektroniskās un instrumentālās mūzikas koncertu.

Koncertā tiks atklāts elektroniskās skaņrades lietojums laikmetīgās mūzikas radīšanā, sniedzot ieskatu starptautiski pazīstamu mākslinieku nesenākajos skaniskajos atklājumos. Koncerta dalībnieki būs Liepājas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas un citu Eiropas valstu mākslas izglītības iestāžu absolventi.

13. novembrī no pulksten 10 līdz 16 mākslas pētījumu laboratorijas telpās notiks pasākums, kurā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem. Jebkuram interesentam būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, kas īpaši veidotas bērniem no astoņu gadu vecuma. Darbnīcās katrs varēs izliet savu sveci, gatavot rotaslietas, mācīties par folkloras simboliem un veselīgu uzturu un piedalīties citās radoši pētnieciskās aktivitātēs un diskusijās.

Mediju mākslas festivālu "iWeek" organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs "E-Lab" sadarbībā ar Liepājas Universitātes mākslas pētījumu laboratoriju "MPLab".

Pievieno komentāru

Kultūra