Liepājā kustbilžu izstādē atdzīvojas fotogrāfija

Līdz 10. novembrim visos ''Lattelecom'' veikalos, tostarp Liepājā Klaipēdas ielā 62 aplūkojama Latvijā pirmā kustbilžu jeb kustīgo attēlu digitālā fotoizstāde ''Kustoloģija''. Izstādi ikvienam interesentam piedāvā Lattelecom sadarbībā ar radošo fotogrāfu Nilu Vilni, informē izstādes rīkotāji.

''Kustoloģija'' jeb kustības tehnoloģija aicina ikdienas dinamiskajā ritmā pamanīt un novērtēt nianses, nojaukt barjeras starp vīziju un realitāti, tradīcijām un tehnoloģijām. Tādēļ 19 kustbildēs ir tverti pilsētu – Rīgas, kā arī Liepājas, Rēzeknes un Jelgavas – asinsvadu puksti, kā arī pārlaicīgi cilvēkportreti.

''Vienmēr meklējam jaunus un interesantus nestandarta risinājumus, tādēļ šobrīd ''Lattelecom'' veikalu TV ekrāni piedzīvojuši radošās pārvērtības, kļūstot par mājvietu jaunā kustbilžu formāta izstādei ''Kustoloģija'','' skaidro ''Lattelecom'' komercdirektors Gusts Muzikants.

Izstādes autors radošais fotogrāfs Nils Vilnis akcentē: ''Esmu no tiem fotogrāfiem, kas visu laiku meklē ko jaunu un mēģina paplašināt apvāršņus, tādējādi arī sāku aizrauties ar kustbilžu veidošanu. Ar laika cilpām un kustībām, ko pieļauj kustbilžu formāts, fotogrāfija iegūst jaunu dzīvību un jaunus veidus, kā pastāstīt mums jau tik ierastās lietas.'' Viņš turpina: ''Kustbilžu veidošanas tehnika prasa citādāku domāšanas veidu, nekā foto un video. Statiski-kustīgu darbu var veidot gan izmantojot foto, gan video apstrādes tehnikas, tomēr būtiskākais pašu stāstu veidot, domājot par tā atkārtošanās dabu.''

Kustbilžu izstāde ''Kustoloģija'' aplūkojama visos 18 ''Lattelecom'' veikalos to darba laikā. Turklāt katrā pilsētā izstādes apmeklētāji tiek aicināti piedalīties loterijā, nobalsojot par savu iecienītāko darbu. Balvā ''Lattelecom'' veikala dāvanu karte 30 eiro vērtībā.

Nils Vilnis (1983) profesionālā līmenī ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 2006. gada un līdz šim ir radījis trīs personālizstādes: ''Acis plaši aizvērtas'', ''Inside Out'' un ''Šķīstītava''. Kā arī fotomākslinieks darbojies modes, mūzikas un reklāmas industrijā. N. Vilnis 2009. gadā saņēmis ''Latvian Art Director Club'' balvu kategorijā Labākā fotogrāfija.

Pievieno komentāru

Kultūra