Liepājā koncertēs izcilais Latvijas Radio koris

11. martā pulksten19 Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” Lielajā zālē ar koncertprogrammu “Fascinējošās balsis” uzstāsies viens no pasaulē spilgtākajiem kamerkoriem – Latvijas Radio koris, informē Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga.

„Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē,” saka muzikologs Orests Silabriedis. Pasaulē atzītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste par Latvijas Radio kori ir izteicies: „Domāju, ka šis ir viens no nozīmīgākajiem pasaules koriem.”

2014.gadā prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā „Labākais kora sniegums" ieguvis ECM izdotais igauņu komponista Arvo Perta mūzikas albums Adam's  Lament, kura ierakstā piedalījies arī Latvijas Radio koris. Lielu atzinību guvis Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova „Vesperu’’ ieskaņojums, kuru prestižais mūzikas žurnāls Gramophone nosaucis par 2013.gada februāra mēneša ierakstu. Par radošo darbību koris astoņas reizes saņēmis Lielo mūzikas balvu.

Latvijas Radio kora izpildījumā 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros būs iespēja baudīt koncertprogrammu „Fascinējošās balsis”, kas veidota no divām ļoti atšķirīgām daļām. Kā stāsta Latvijas Radio kora galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava: „Pirmā prezentē šī brīža kora skanējumu un kvalitātes. Ar Ziemeļvalstu komponistu mūziku mēģināsim parādīt to būtisko un reģiona identitāti apliecinošo kora mūzikas kultūru. Otrā savukārt ir pretstats – Brāmsa izcilie ansambliskie opusi, kas veido šo neatkārtojami skaisto balss un klavieru saspēli, mīlas poēzijas šedevri.”

Vēl 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros aicinām:
12. martā uz koncertu “Lucs Kēlers un Liepājas Simfoniskais orķestris”, soliste indiešu – vācu pianiste Šeila Arnolda.

13. martā uz “Festivāla noslēguma koncerts” ar Liepājas Simfoniskā orķestra, tā diriģenta Atvara Lakstīgalas un solistu - vijolnieces Elīnas Bukšas un mežradznieka Kristofa Ess no Vācijas - piedalīšanos.

24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla programma atrodama www.liepajassimfoniskais.lv sadaļā „festivāli”. Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra