Liepājā jau septīto reizi notiks tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni" 1

Sestdien, 9. aprīlī, pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks septītais tautas deju festivāls "Aprīļa pilieni", kurā skatītājus priecēs 18 tautas deju kolektīvi no Brocēnu novada, Cēsīm, Liepājas, Priekuļu novada, Rēzeknes un Rīgas, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (LTMKC) projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Tautas deju kolektīvu atsaucība bija necerēti liela. No 26 kolektīviem tika izvēlēti 18, kuru pieteikumi atbilda visiem festivāla nolikuma noteikumiem. Tie paredz, ka dalībniekiem jāapliecina ne tikai dejotprasme koncertā, bet arī spējas radoši izpausties, īpaši noformējot stikla burku skatītāju simpātiju žetonu krāšanai, un atraktīvi piedalīties veiklības un atjautības spēlēs „3+3 Pilienu sacensības”, norāda Birkenberga.   

„3+3 Pilienu sacensības”, kuras notiks Liepājas 8. vidusskolā, organizē jauniešu deju kolektīva „Kvēle” dalībnieki sadarbībā ar Liepājas 8. vidusskolas sporta pedagogiem. Tām katrs kolektīvs veido mākslinieciski noformētu komandu, kurā ir trīs meitenes un trīs puiši, taču vērtētas tiek arī atbalsta grupu aktivitātes.

Savukārt koncertā festivāla dalībnieki uzstāsies ar divām vai trim dejām, no tām viena būs citu tautu deja, viena – raksturdeja un viena - brīvas izvēles deja. Šoreiz no festivāla organizatoru puses īpašs akcents likts tieši uz citu tautu dejām, apzinoties, ka šīs nav dejas, kuras iekļautas kolektīvu ikdienas koncertrepertuārā, tādēļ skatītājiem būs unikāla iespēja redzēt gan baltkrievu un krievu, gan moldāvu, lietuviešu, čehu un igauņu tautu dejas, kuras kolektīvi īpaši festivālam būs „izcēluši” no sava deju pūra un izrādīs.

Ceļojošās balvas „Lielais piliens” ieguvēju nosaka īpaša žūrija, apkopojot skatītāju balsojumu un „3+3 Pilienu cīņas” rezultātus.

Uzziņai:

Šogad par festivāla balvu cīnīsies un ar skatītājiem savā dejotpriekā dalīsies dejotāji no Rēzeknes novada Feimaņu kultūras nama jauniešu deju kolektīva (JDK) „Vīmyns”, Cēsu profesionālās vidusskolas JDK „Brukstaliena”, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” JDK „Imanta”, Rīgas Kultūras pils „Ziemeļblāzma” JDK „Bitīte” un Tautas deju ansamblis (TDA) „Zelta Bites”, Tautas deju un mūzikas kluba „Liesma” vidējās paaudzes deju kolektīva (VPDK) „Oglīte”, Veselavas Tautas nama JDK „Veselava”, Rīgas Celtniecības koledžas JDK „Austris”, Cēsu Kultūras un Tūrisma centra JDK „Randiņš” un TDA „Raitais solis” vidējās paaudzes kolektīva, Rēzeknes novada Dricānu kultūras nama VPDK „Jumalo”, Brocēnu novada Blīdenes kultūras nama VPDK „Leti”, Arodbiedrību kluba „Vecrīga” VPDK „Rīdzenieks” un TDA „Rīdzenieks”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības „Vaduguns” TDA „Vaduguns” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra TDA „Rucavietis”, VPDK „Kvēle” un JDK „Kvēle”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Pasākums bija izdevies,,,bet nu balle,tīrās šausmas!

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 13:51

Kultūra