Liepājā būs Olgas Rajeckas jubilejas koncerts

Olga Rajecka, iespējams, pati spožākā savas (un ne tikai!) paaudzes latviešu popdziedātāja, šogad atzīmē dzīves 50. gadskārtu, kā arī trīs desmitgades, kas aizvadītas uz profesionālās skatuves. Jubilejas koncerttūre sāksies 13. aprīlī ar koncertu Valmierā un turpināsies 20. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā.

Turnejas pirmās daļas kulminācija gaidāma 24. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā Rīgā. Speciāli šai turnejai tiek gatavota jauna programma kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Koncertos Olga dziedās gan pašai tuvākās Imanta Kalniņa dziesmas, gan daudzus hitus no citiem savas karjeras periodiem – “Kad man vairs nebūs 16”, “Ziemeļvējā”, “Es neesmu Džeina Fonda”, “Pasaule, pasaulīt” u.c. Starp koncerta viesiem gaidāmi Uģis Roze, Varis Vētra, Aigars Grāvers, Raimonds Macats, Lielvārdes Violetais koris, kā arī grupas Turaidas Roze un Eolika.

Koncertu producenta Elita Mīlgrāve: “Olga mums ir nacionālais dārgums. Šis ir gadījums, kad mākslinieks aug kopā ar publiku, progresē tās acu priekšā un, pateicoties vitāli šerpajam raksturam un spilgtajām skatuves dotībām, neatstāj vienalīdzīgos jau vairākās paaudzēs. Olgas nesenais sniegums Imanta Kalniņa “Lielajās dziesmās” apliecināja – viņa ir sava talanta pilnbriedā. Nebaidos teikt, ka Latvijā jau labu laiku nav viņai līdzvērtīgas dziedātājas un nešaubos, ka Olgas jubilejas iznāciens būs īpaši košs, temperamentīgs un izjusts. Jo viņa visu dara pa īstam.”

Kaut arī Olgas Rajeckas skatuves gaitas sākušas jau 15 gadu vecumā ansamblī Lāčplēsis, par profesionālās darbības īsto sākumu viņa uzskata dalību visā bijušajā PSRS iecienītajā vokālajā kvartetā Eolika 80. gadu sākumā. Sekoja vairāki leģendāri gadi Imanta Kalniņa grupā Turaidas Roze un piedalīšanās grupās un projektos Bāze 7, Tango, Jumis un Dāmu pops, kā arī aktīva solo darbība. Pērn kopā ar Turaidas Rozi un Liepājas Simfonisko orķestri, uzstājoties Imanta Kalniņa dziesmu programmā “Lielās dziesmas”, Olga sevi atkal apliecināja kā spilgtu un universālu mākslinieci, kam pa spēkam sarežģītas vokālās partijas un plaša diapazona emocionālās toņkārtas.

Informāciju sagatavoja Mikrofona ieraksti

Pievieno komentāru

Kultūra