Liepājā būs filmas "Raganu mēnesis" pirmizrāde

24.augustā plkst.19.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē varēs skatīt Unas Celmas filmu "Raganu mēnesis".

Filma "Raganu mēnesis" ir par diviem  pazīstamiem un tautā iemīļotiem latviešu aktieriem-Hariju Spanovski un Andri Bērziņu. Filmas personāži  vairs nevar tēlot, ka briedumā un pusmūžā ar dzīvi viss ir kārtībā. Ir nopietna slimība, ir atkarības, un šīs dzīves krīzes atsedz faktu, ka abiem veiksmīgiem un populāriem vīriem  nav arī īstas skaidrības par savas dzīves jēgu un par to, kādēļ pēkšņi (vai arī pakāpeniski) daudz kas nogājis greizi.

Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš  nolemj meklēt atbildes pie Latvijas  dziedniekiem un cilvēkiem ar savdabīgu, alternatīvu skatu uz dzīves problēmu risināšanu. Viņi  kopā veselu  mēnesi apbraukā šīs "raganas" dažādās Latvijas malās.

Filma ir ar apzinātiem un neapzinātiem komiskiem elementiem – īsts "ceļabiedru dēku stāsts" jeb, kā šādu žanru sauc Holivudā, - "road movie".  Pa ceļam abi ceļa biedri sastopas ne tikai ar raganām, bet arī ar  parastiem cilvēkiem, ar savu publiku, negaidītā veidā arī ar komponistu Raimondu Paulu un būtnēm frakās pie pasaules gala.

Filmā, kurā spēlē aktieri, nekad nav skaidrības, kur beidzas "īstā" dzīve un sākas skatuve.Tāpat arī  filmā, kas uzņemta pie raganām, nekad nevar zināt, kur ir robeža starp ikdienu un kādu citu realitāti.

Filmas režisore-Una Celma, projekta vadītāja un producente- Dace Siatkovska, operators- Aleksandrs Grebņevs, skaņas režisors un skaņas operators- Jevgēņijs Kobzevs, komponists- Raimonds Pauls. Lomās-Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš.

Filmu "Raganu mēnesis" skatītāji laipni aicināti noskatīties 24.augustā  plkst 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā. Biļetes būs iespējams iegādāties uz vietas filmas demonstrēšanas dienā. Biļetes cena -1 Ls.

Liepājas Latviešu biedrības nama
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone

Pievieno komentāru

Kultūra