Liepājā būs dzirdamas neapolitāniešu dziesmas un senās krievu romances

26. novembrī, pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē ar koncertu ''Neapolitāniešu dziesmas un senās krievu romances ar ģitāru'' uzstāsies ģitāras virtuozs Vadims Geiko un Latvijas Nacionālās operas solists Oļegs Orlovs, informē Liepājas Latviešu biedrības nama pārstāvji.

Oļega Orlova spēcīgā balss skanēs izcilā ģitārista Vadima Geiko ģitāras pavadījumā. Koncerta laikā apmeklētājiem būs iespējams dzirdēt skaņdarbus no Enriko Karuzo, Mario Lanca, Lučano Pavarotti, Plasido Domingo un Hose Kareras repertuāriem.

Oļegs Orlovs ir Latvijas Nacionālās operas solists. Opermūzikai pievērsies 1995. gadā. Kopš tā laika viņa repertuārā ierakstāmas visskaistākās tenoru lomas: Dons Karloss (Dž.Verdi "Dons Karloss"), Alfredo (Dž.Verdi "Traviata"), Radamess (Dž.Verdi "Aīda"), Ismails (Dž.Verdi "Nabuko") un daudzas citas.

O. Orlovs ir biežs viesis arī Igaunijas Nacionālajā operā, uzstājoties vadošā tenora lomās. Sešus gadus koncertējis pa Eiropu kopā ar Kijevas kamerorķestri un kori Francijā, Polijā, Korsikā. Operdziedātāja repertuārā ir vairāk kā 500 dziesmas. Viņa vokālo meistarību veidojuši tādi leģendāri dziedoņi kā Irina Arhipova, Virgīlijs Noreika, arī Franko Bonizoli. Pašlaik solists koncertē un strādā kā vokālais pedagogs Krakovas Filharmonijā un Latvijas Nacionālajā operā.

Vadims Geiko ir vienīgais lokālā mēroga ģitārists, kurš pēdējo 20 gadu laikā sniedz klasiskās ģitāras koncertus uz profesionālās skatuves un vienīgais, kurš izpilda  N.Rimska-Korsaka fantastisko skaņdarbu ''Kamenes lidojums'' ar aizsietām acīm.

Leģendārais mūziķis ar koncertiem ir viesojies Ņujorkā, Maskavā, Helsinkos, Varšavā, Berlīnē, Parīzē, kā arī vairākkārt piedalījies ģitāras festivālos arī citviet pasaulē, kuros guvis lielus panākumus.

Biļetes pieejamas Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Pievieno komentāru

Kultūra