Liepājā atzinību guvušais tēlnieka Egona Peršēvica darbs būs skatāms Rīgā

No 9. līdz 19. februārim klubā „G4” Vecrīgā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tēlniecības apakšnozares studentu darbu izstāde „Pārtīhārd”, kurā būs eksponēti pēdējos trīs gados tapuši studentu mākslas darbi. Šajā izstādē būs skatāms arī LMA maģistrantūrā studējošā un Liepājā dzīvojošā tēlnieka Egona Peršēvica darbs „pašPORTRETS”.

Šis darbs ikgadējā Liepājas mākslas izstādē „ALL” pērnā gada novembrī ieguva balvu par “asprātīgu laikmeta aktualitātes atspoguļojumu un novitāti Liepājas mākslas dzīvē”.

Publikas ievērību Liepājā guvuši arī citi E. Peršēvica darbi – skulptūra “Uguns”, kas uzstādīta pie kultūras un izklaides vietas „Fontaine Palace”, kā arī Kailā karaļa skulptūra, kas vēl joprojām ir apskatāma Liepājas teātra telpās.

Gaidāmās izstādes dalībnieki - jaunie tēlnieki - savu veikumu raksturo kā dzīvespriecīgu un izstādi atklāj ar saukli „Kas daudz strādā, tas var atļauties smagi ballēties!” Mākslas akadēmijas pirmajā stāvā, kur atrodamas Tēlniecības apakšnozares telpas, dzimst visneparastākās idejas agrāk neiedomājamos izpildījumos un vaininieki vienmēr izrādās tēlnieki - gan radot apbrīnojamus darbus, gan nejauši regulāri iedarbinot telpu trauksmes signālus.

„Tēlniekos” izvēlās studēt tie, kuri pilnasinīgi vēlas izjust dzīves realitāti un spēku, jauni cilvēki, kuri nebaidās no lieliem sapņiem un smaga fiziska darba, kas jāiegulda, lai šos sapņus realizētu. Un tad pēc kārtīga darba seko kārtīga atpūta – „pārtī hārd”. Tā vien šķiet, ka ballīte turpinās arī nākamajā dienā, kad atkal jāstrādā, jo jauno tēlnieku māksla ir vitāla, asprātīga un piedāvā neparastus risinājumus vēl neparastākām problēmām.

Izstādes „Pārtīhārd” atklāšanas notiks 9. februārī plkst. 19 klubā „G4” Rīgā, Gleznotāju ielā 4. Izstādē būs redzami 18 autoru darbi, kas veidoti dažādās tehnikās un izmantojot visdažādākos materiālus. To izmēri svārstās no nelielām miniatūrām līdz brīvi stāvošiem kolosiem. Vēl bez Egona Peršēvica izstādē piedalās Rihards Ābeltiņš, Anete Bajāre, Laima Daberte, Ansis Dobičins, Anna Egle, Gundega Evelone, Arturs Lukaševics, Liene Mackus, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Edgars Ošs, Maija Puncule, Anna Rasmus, Ieva Saulīte, Agita Šteinberga, Ernests Šteinboks, Lauris Vītoliņš.

Izstādes objekti būs izvietoti visos trijos kluba „G4” stāvos, rūpīgi izvēloties to novietojumu, lai māksla papildinātu krāšņo telpu un otrādi. Paralēli taustāmajai, reālajai mākslai kluba trešajā stāvā varēs skatīties arī Tēlniecības apakšnozares tēlnieku avangarda stila filmas. Izstāde ir tapusi ar Latvijas Mākslas akadēmijas un kluba „G4” atbalstu.

Egons Peršēvics 2010.gadā ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu bakalaura studiju programmā, tagad turpina studijas maģistrantūrā pie asoc.prof. Olgas Šilovas. Jaunais tēlnieks aktīvi piedalās izstādēs un mākslas akcijās jau kopš 2006.gada.

2008.gadā E. Peršēvics pārstāvēja Latviju vērienīgajā Starptautiskajā Tēlniecības kvadriennālē Rīgā. Pēdējā gada laikā tēlnieka E. Pēršēvica darbi tiek izstādīti arī mākslas telpās ārpus Latvijas – Ukrainā, Somijā un Lietuvā. Kopš 2010.gada rudens E. Peršēvics strādā pie saviem jaunākajiem tēlniecības projektiem Liepājā.

Pievieno komentāru

Kultūra