Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā atver grāmatu par Austru Pumpuri

Daudz garāki, skanīgāki un pavisam ne tādi, kā vairumā gadījumu, izvērtās grāmatas “Austra Pumpure – mana un Tava” atvēršanas svētki Liepājas folkloras centrā “Namīns”. Izpalika grāmatas fragmentu lasījumi un apsveikuma vārdi izdevējiem, to vietā skanēja daudz daudz dziesmu, ko Austrai veltīja tuvāki un tālāki ciemiņi, un saviem ciemiņiem – pati  Austra Pumpure, visus klātesošos ieceļot Austrasbērnu godā.

Grāmata par Austru Pumpuri ir “Austras biedrības” auklēta un mērķtiecīgi kopta ideja, ko biedrības vadītāja Signe Sniedze kārojusi īstenot gandrīz divdesmit gadu. Pirms diviem gadiem iegūts atbalsts no Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda, kas ļāvis atlasīt materiālus no pašas dziesminieces arhīva, vākt atmiņas un pārdomas no Austras līdzgaitniekiem un apkopot koncertu statistiku.

Ar tekstiem strādājušas: teātra zinātniece Edīte Tišheizere, Anda Buškevica un Ilze Šarkovska- Liepiņa. Grāmatas vākam izvēlēta Ulda Brieža A. Pumpures fotoportrets. To visu kopā likt Signei līdzējis Ēriks Pozemkovskis un noformēt Ineta Berkmane, bet izdevums iespiests Jelgavas tipogrāfija. Grāmatas atvēršanas svētkos Liepājā to dāvanā saņēma gan Liepājas teātra “arhivārs un hronists” Zigurds Akmentiņš, gan Edīte Tišheizere, gan viņas līdzgaitnieces no folkloras kopas “Atštaukas”, arī vietējo mediju pārstāvji un liels pulks Austrasbērnu.

“Austras paveikto dziesminieku kustības radīšanā un tautas gara spēka uzturēšanā padomju iekārtas stagnācijas laikā nav iespējams pārvērtēt. Grāmatas, ziedi un pieminekļi cilvēkam vajadzīgi dzīvam esot,” uzsvēra S. Sniedze.

Pievieno komentāru

Kultūra