Liepājā atklās Pianisma zvaigžņu festivālu

Šodien, 9. martā, tiek atklāts XIX Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Pirmajā no sešiem koncertiem diriģēs Latvijas publikas jau iemīļotais un starptautiski atzītais poļu diriģents Tadeušs Voicehovskis, kurš aizstās vācu diriģentu Ulrihu Rīlu.

Liepājas teātrī šovakar pulksten 19 skanēs pirmais festivāla programmas koncerts “Tikšanās”, informē Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) pārstāve Iveta Vēvere.

Pētera Čaikovska un Sergeja Rahmaņinova mūziku interpretēs Vācijā dzīvojošā ķīniešu pianiste Boja Džena, kā arī itāļu pianists Pjērs Frančesko Forlencs.

Sākotnēji kā koncerta diriģents tika pieteikts orķestra “Berlin Classic Players” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents U. Rīls. Viņš gan Liepājā ir ieradies un koncertu klausīsies, taču uzstāties personisku iemeslu dēļ nevarēs, skaidro I. Vēvere. U. Rīla vietā stāsies publikas un mūziķu iemīļotais poļu mākslinieks T. Voicehovskis. Kā jau iecerēts, diriģents kopā ar savām tautietēm Beatu Biliņsku un Aleksandru Svigutu muzicēs arī 11. marta koncertā, kas veltīts komponista Ferenca Lista divsimtajai jubilejai.
Pianisti B. Džena un P. F. Forlencs ieradušies Liepājā svētdien, mēģinājumi ar LSO sākušies pirmdien. Abi par liepājnieku kolektīvu saka atzinīgus vārdus, pianisti gandarīti arī par iespēju sadarboties ar poļu diriģentu.

Ceturtdienas, 10. marta, koncertā “Rietumeiropas romantisms” varēs dzirdēt vienu no Latvijā atzītākajiem kameransambļiem – klavieru kvartetu “RIX”, kurā spēlē pianists Jānis Maļeckis.

12. marta vakarā Liepājā muzicēs dāņu džeza zvaigznes – “Nikolaj Bentzon trio”, nākamajā dienā mākslinieki uzstāsies arī Ventspilī. Savukārt festivāla noslēgumā – 13. martā – klausītājus iepriecinās latviešu pianisti – Elīna Bērtiņa, Liene Circene un festivāla debitants Vestards Šimkus, kuram uzticēts gods atskaņot pirmo Liepājas koncertu “Duālisms”, kuru pēc īpaša festivāla pasūtījuma sacerējis komponists Andris Dzenītis. Publikas interese par festivālu ir liela, gandarīta I. Vēvere.

Piemēram, uz noslēguma koncertu jau īsā laikā visas sēdvietas izpirktas, tiek tirgotas arī stāvvietas.

Pievieno komentāru

Kultūra