Liepājā atklās izstādi "Zilie ekrāni, melnās kastes"

12. augustā pulksten. 19 Liepājā tiks atklāta digitālā attēla un video darbu izstāde “Zilie ekrāni, melnās kastes”, kurā astoņi jaunie mediju mākslinieki uzlauž melnās kastes un iejaucas tajās notiekošajos procesos, zilo ekrānu gaismā atklājot suģestējošas kļūdas sistēmā.

Jānis Jankevics un Pēters Riekstiņš ļauj ieraudzīt pagātni un tagadni vienuviet, Uldis Hasners atklāj veidu, kā apiet autortiesību ierobežojumus, bet Diana Lelis, Santa France un Madara Kļavinska pēta, kā populāru lietotņu algoritmi transformē viņu un skatītāju uztveri. Bet citi jaunie mākslinieki sajūsminās par zilajos ekrānos un melnajās kastēs paslēpto sistēmu elementiem un to estētiski valdzinošajām struktūrām.

Mākslinieki: Uldis Hasners, Gustavs Lociks, Santa France, Diana Lelis, Madara Kļavinska, Jānis Jankevics, Pēters Riekstiņš, Eltons Kūns.

Izstāde būs atvērta no 12. līdz 21. augustam no pulksten 12 līdz 18 Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas telpās Liepājā, Kūrmājas prospektā 13. Pirmdien, otrdien slēgts. Ieeja bez maksas.

Izstādi organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija sadarbībā ar Elektroniskās mākslas un mediju centru “E-Lab”.

Izstāde tapusi ar Liepājas Universitātes, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Zinātnē un inženierijā melnā kaste ir iekārta, sistēma vai objekts, par kuru var spriest tikai pēc tā ievades, izvades un pārraides īpašībām, neko nezinot par iekšējiem procesiem - tās realizācija ir necaurspīdīga. Zilo ekrānu izstarotās gaismas ēnā vēl tumšākas un nemanāmākas kļūst melnās kastes, kas kļuvušas par neatņemamu cilvēka dzīves telpas daļu:  televizori, datori, viedtālruņi. Melnās kastes izvelk gaismā, atver un pēta tikai tad, kad noticis fatāls sistēmas sabrukums.

Pievieno komentāru

Kultūra