Liepājā aicina uz "NewClassics" koncertu

Jaunumi, retumi un iemīļotas melodijas koncertā „NewClassics” 14.novembrī, plkst.19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas priekšvakarā 14. novembrī plkst..19 uz Liepājas Latviešu biedrības namu liepājniekus aicina jauns koncertprojekts „New Classics“, kurš Liepājā viesosies pirmo reizi. Koncerta programma, kuru sagatavojuši šī projekta veidotāji SIA MargoErbe Management, kamerorķestris Gaudeamus orchestra, diriģents Guntars Bernāts, un pianiste Terēze Rozenberga klausītājus pārsteigs gan ar Liepājā vēl nedzirdētiem jaunumiem, gan ar gadu desmitos dažādās paaudzēs iemīļotām un neaizmirstamām melodijām no Rīgas Kinostudijas meistardarbiem. Dzirdēto papildinās mākslinieces Ingunas Krolles - Irbes speciāli šim projektam radītās krāsu vīzijas.

Koncerta pirmā daļāīpašs akcents likts uz latviešu komponistu jaunradi. Uģis Prauliņš skaņdarbuMūzika stīgām un klavierēm, kurš 14.novembrī piedzīvos savu Liepājas pirmatskaņojumu, radījis 2008. gadā par godu Latvijas valsts neatkarības 90. gadadienas svinībām. „SkaņdarbuMūzika stīgām un klavierēmesmu veltījis Latvijas dzimšanas dienai,“ darbu raksturo pats komponists. „Latvija, vispirms tas ir mans prieks par bāleliņiem, kuri izmantoja spraugu vēstures mūrī, lai atliektu muguras no darbiem, pazemības un kļūdām un - tas jau kādu laiku bija briedis - nodibinātu savu valsti.“Darba pasaules pirmatskaņojums izskanēja tieši pirms četriem gadiem novembrī Berlīnē. Kopā ar Berlīnes Vācu kamerorķestri to šajā koncertā atskaņoja pianiste Terēze Rozenberga, kura būs soliste arī koncertā Liepājā.

Arī liepājnieka Ērika Eglīša kompozīcija Con amore, kuras pirmā daļa „Pavasara ziedi“ iekļauta koncerta programmā,būs jaunatklājums Liepājas klausītājiem. UzskatuvesLiepājasLatviešubiedrības namazālēkāpsariautorspersonīgi, laiatskaņojumākopā ar Gauardeamus orchestramūziķiem izpildītu skaņdarba klavieru solo partiju. Kompozīcijucaurvijmīlestībastēma, kouzsverarī pats ĒriksEglītis: „Šajādarbādomairtāda, kacilvēkusavstarpējās attiecībās tomēr mīlestībai ir ļoti liela loma un ka mīlestība nekādā gadījumā nav vienveidīga. (...) Con amore ir vēstules domās. Vēstules tiem cilvēkiem, kuriem nav paspēts pateikt tas, kas iecerēts.“

Abus jaundarbus papildinās īsts retums, komponista Tālivalža Ķeniņa dēla Jura Ķeniņa kamerorķestrim arranžētais Intermecono Jāzepa Vītola Stīgu kvarteta Sol maž., op. 27, kurš šādā izpildījumā Latvijā līdz šim atskaņots tikai vienu reizi. Mūsdienīgu ritmu un pazīstmas tautas melodijas tēmas veiksmīgs savienojums Jura Kulakova tautas dziesmas apdarē Tumsa, tumsa... iezīmēs krāsainu un enerģijas uzlādētu akcentu koncerta pirmās daļas noslēgumā.

Ar visu laiku popolārākajiem hītiem no Rīgas Kinostudijas iemīļotākajām filmām Liepājas koncerta apmeklētāji tiks iepriecināti koncertprojekta „New Classics“ otrajā daļā. Blakus Marģera Zariņa muzikālajiem fragmentiem no filmām Ceplis un Pie bagātās kundzesneaizmirstamus brīžus sagādās Mārtiņa Brauna Dvēselīte no filmas Spēle, kā arī Raimonda Paula (Ilgais ceļš kāpās) un Liepājas himnas autora Imanta Kalniņa (Ezera sonāte, Pūt vējiņi) valdzinošās melodijas. Vairāki no šiem skaņdarbiem arranžēti speciāli kamerorķestra sastāvam un līdz ar to šādā izpildījumā būs nedzirdēti atklājumi liepājniekiem.

Ar šo koncertu, kurš ieskandinās Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumu programmu, „New Classics“ organizētāji vēlas sagādāt īpašu dāvanu Liepājas iedzīvotājiem šajos nozīmīgajos svētkos.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes”kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena 4,- LVL un 5,- LVL. Pirmajiem 50 biļešu pircējiem, kā arī skolēniem, studentiem un pensionāriem atlaide 20%.

Pievieno komentāru

Kultūra