"Lielajā dzintarā" notiks mūzikas un dzejas vakars "Jušanas" ar dziesminieku Kārli Kazāku

9. jūlijā pulksten 19 Liepājā, koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, īpašā gaisotnē izskanēs Kārļa Kazāka, Māra Bīmaņa un Gundara Grasberga radītais mūzikas un dzejas vakars “Jušanas”. Šī būs pirmā reize, kad jaunradītā programma tiks piedāvāta skatītājiem ārpus Rīgas, informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

“Jušanas” ir stāstu vakars, kurā mākslinieki, spoguļojoties Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša un Vizmas Belševicas stāstu rindās, caur mūziku un dzeju meklēs savu pieaugšanu. “Jušanas” ir ceļš, kuru K.Kazāks, M.Bīmanis un G.Grasbers ir katrs citādi gājuši, lai sastaptos un kopā stāstītu par pieaugšanu. No saknēm līdz mirklim, kurā apzinies, ka tālāk ir jārada pašam. Vispirms sevi, pa ceļam līdz pašām galotnēm. Mūzikas un dzejas vakars “Jušanas” - mēģinājums satvert laiku, vārdus un mūziku vienā mirklī.

Uzvedums pirmizrādi piedzīvojis pirms pavisam neilga laika, 2.aprīlī Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē.

Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs ir viens no spilgtākajiem savas paaudzes aktieriem, kurš “Jušanu” vakaros ļaujas piedzīvotajam un sapņotajam, pašam aktierim nozīmīgākajās latviešu autoru dzejas rindās un  stāstos. Ne pirmo reizi aktieris ar savu mūzikas sajūtu papildinās Kārļa Kazāka dziesmu skanējumu, piepildot skaņas ainavu ar basģitāras un klavieru skaņām.

Kārlis Kazāks ir mūzikas un vārdu autors, kas radošo darbību mūzikā sācis deviņdesmito gadu vidū Jelgavā, grupās “Dull Doll” un “Oceanfall”. Kopš 2007. gada izdevis četrus solo dziesmu albumus un divus šūpuļdziesmu albumus bērniem. Radījis mūziku teātra izrādēm “Cilvēks Karamazovs” un “Jaunā ārsta piezīmes” (Latvijas Nacionālais teātris), “Emīls un Berlīnes zēni” (Latvijas Leļļu teātris) un “Pielipīgie vārdi” (Dirty Deal teatro).

Jau ierasts blakus Kārlim Kazākam redzēt un saklausīt vienu no Latvijas emocionālākajiem un izsmalcinātākajiem ģitāristiem Māri Bīmani - ģitāristu, kura spēles maniere un atpazīstamība veidojusies jau kopš spēlēšanas Jelgavas grupā ”Oceanfall”. Tās sastāvā Bīmanis saņēmis arī Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu. Piedalījies visos mūziķa Kārļa Kazāka albumu ierakstos un nozīmīgākajos koncertos. Mūzikā sadarbojies arī ar Gintu Solu, Arni Račinski un citiem.

Biļetes no 8 eiro pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, interneta vietnē “bilesuparadize.lv”, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Pasākuma ilgums – pusotra stunda.

Pievieno komentāru

Kultūra