"Lielajā dzintarā" atklās starptautisku animācijas izstādi

Atzīmējot Polijas animācijas tradīciju 60. gadadienu, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova 1.jūlijā pulksten 15 tiks atklāta multimediāla Polijas mākslinieku viesizstāde, informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Poļu animācijas mākslas izstāde “Once Upon a Time. Art of Polish Animation” ir starptautisks projekts un šogad jau trešā laikmetīgās mākslas ekspozīcija "Lielā dzintara" mākslas telpā. Projekta idejas autors Kristofs Staņislavkis stāsta: “Ir pagājuši 60 gadi, kopš tika radīts pirmais poļu animācijas skolas meistardarbs - Jana Lenicas (Jan Lenica) un Valeriana Borovčika (Walerian Borowczyk) filma “Once Upon a Time”. Šī animācijas filma guva plašu rezonansi un būtiski ietekmēja Eiropas kultūras telpu 1956.gadā, kad Polijā sākās antikomunistiskā sacelšanās.”

“Ceļojošās izstādes projekta pamatā ir atziņa,  ka poļu animācijas spēks vienmēr ir bijis cieši saistīts ar tās radītāju daudzpusību un veiksmīgo mākslas žanru sasaisti. Cauri laikiem Polijas mākslinieki bijuši un ir ne tikai animatori, bet arī gleznotāji, grafikas dizaineri un skulptori, ko parādīsim arī šajā izstādē,” turpina Staņislavskis.

Ekspozīcijā apskatāmās 60 animācijas filmas ir gan pagājušā gadsimta 50. un 60. gadu meistardarbi, gan jaundarbi, kas radīti pēdējā desmitgadē. Izstāde dabiski papildina projekta galveno ideju par mākslas žanru sinerģiju, un tajā būs skatāmas arī gleznas, zīmējumi, posteri, tēlniecības darbi un skulptūras, kā arī instalācijas un citas mākslas formas, ko pēdējo 60 gadu laikā radījuši vairāk kā 20 poļu mākslinieki.

Uz izstādes atklāšanu piektdien, 1.jūlijā pulksten 15 laipni aicināti visi interesenti. Izstāde 1.stāva mākslas telpā Civita Nova līdz 31.jūlijam bez ieejas maksas būs skatāma koncertzāles darba laikā no 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.

Pievieno komentāru

Kultūra