Leļļu teātris "Pifs" atzīmēs 30 gadu jubileju

Sestdien, 21. aprīlī, plkst.16.00 Liepājas Olimpiskā centra Spoguļu zālē uz savas 30 gadu jubilejas svinīgo pasākumu un izrādi "Paldies par prieku!" aicina Liepājas Bērnu un jaunatnes centra  leļļu teātra "Pifs".

Leļļu teātra vadītāja Arta Strakša pastāstīja, ka par godu teātra lielajai jubilejai īpaši sagatavotā izrāde būs par dzīvi, par prieku. "Neskatoties uz daudzajiem un dažādajiem dzīves pavērsieniem, mums jāprot saskatīt pozitīvās lietas, lai spētu pilnvērtīgi dzīvot tālāk un baudīt to, ko dzīve mums sniedz", saka Arta. Izrāde ir liels izaicinājums pieredzējušajai teātra komandai, jo tajā tiks izmantotas pavisam jauna stila lelles gandrīz metru augumā, kurām kustas tikai mute. Tās  tapušās lieliskā sadarbībā ar skolotāju Ingu Šablo, kura aizsākusies 2010. gadā.

Arta Strakša teātri vada jau 15 gadus, bet šajā pašā leļļu teātrī darbojusies jau kopš 5. klases. Arta atceras, ka bērnībā viņai jau no pirmā mirkļa iepatikusies leļļu gatavošana un lomu izspēlēšana mājās, kad mājās izgatavojusi savu pirmo lellīti.

Lielākā māksla šajā teātra žanrā ir izpētīt un "atdzīvināt" lelli, saprast, kad tā smejas, kad dusmojas, atzīst Arta. Lelles ir bijušas visdažādākās – marionetes, "petruškas" jeb cimdiņlelles, ar trostiem vadāmās u.c. Arta stāsta, ka katra izrāde parasti atnākot pati, žanriem nekad nav bijusi nozīme viņas vadītajā teātrī. Izrādes tiek gatavotas, improvizējot un ņemot vērā aktieru domas un vēlmes.

Teātrī darbojas skolēni vecumā no 9 gadiem līdz 18 gadiem. Arta cer, ka gaidāmais grandiozais jubilejas pasākums piesaistīs teātrim vairāk jauniešu tieši vidusskolas vecumā, kas būtu vispiemērotākie nopietnu izrāžu veidošanai.

Leļļu teātra pirmsākumi meklējami 1981. gadā, kad to sāka vadīt Arnolds Skutuls. Bet teātra vārda izcelsme ir vēl senāka. A. Skutuls lielu mūža daļu – 30 gadus – nostrādājis Valsts Leļļu teātrī kā profesionāls augstākās kategorijas aktieris. Apstākļu spiests, 1981. gadā viņš pameta darbu Valsts leļļu teātrī un pilnībā pievērsās skolēnu teātrim.

Nosaukums teātrim tika izvēlēts par godu franču sunītim Pifam. Valsts Leļļu teātra panākumi Francijā pārsteidza un reizē iepriecināja latviešus, jo Leļļu teātris ieguva visaugstāko novērtējumu. Par godu šiem panākumiem 1981.gadā Liepājas Pionieru namā izveidoja leļļu teātra pulciņu ar nosaukumu "Pifs".

Gunta Jākobsone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra