Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pēc desmit gadu pārtraukuma koncertēs Liepājā

29. aprīlī pulksten 19 pēc desmit gadu pārtraukuma Liepājā viesosies un pirmo reizi “Lielajā dzintarā” koncertu sniegs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), izpildot programmu “LNSO un Mālera sestā”, informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Koncertprogrammas veidotāji stāsta: “Gustava Mālera Sesto simfoniju mēdz saukt par “Traģisko”. Neviens nav īsti drošs par to, kā šis nosaukums radies, taču vairums domā, ka nosaukumu devis pats komponists. Daudzos Mālera darbos netrūkst kontrastu, tomēr Sestā simfonija liekas sevišķi mainīga, un arī tās izskaņai ir pataupīts pārsteigums. Mālera Sestā nav bieža viešņa pasaules koncertzālēs, un LNSO atskaņojums noteikti ieinteresēs ne tikai zvērinātos māleristus.”

“Pirms G.Mālera skanēs Ņujorkas un Venēcijas gudrā un švītīgā latviešu modernista Gundara Pones “Četri mīlas temperamenti” (“Quattro temperamenti d’amore”),” turpina LNSO pārstāvji.

Koncertu diriģēs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, programmu vadīs mūzikas žurnālists un LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis.

Biļetes sākot no 7 eiro pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs, interneta vietnē “bilesuparadize.lv” un koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā.  Darba laiks – no 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.

Uzziņai:
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) darbību sācis 1926. gadā un ir viena no valsts klasiskās mūzikas aprites pamatvērtībām – augsti profesionālu mūziķu apvienība ar spēcīgām tradīcijām, dāsnu skanējumu un atdevīgu spēli. LNSO uzmanības lokā galvenokārt ir 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi. LNSO darbība četrkārt novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā – Lielo mūzikas balvu 1993, 2009, 2012 un 2013.gadā. Orķestris regulāri viesojas ne tikai Eiropas koncertzālēs, bet arī Japānā, Krievijā un citviet pasaulē.

Pievieno komentāru

Kultūra