Latvijas 1.rokkafejnīcas īpašnieks: Tikai tagad esam iekļuvuši Rīgas izklaižu vietu apritē 1

Pirmais pusgads pēc Latvijas 1.rokkafejnīcas atvēršanas Rīgā nav bijis viegls, - tikai tagad rokkafejnīca pa īstam iekļuvusi galvaspilsētas izklaižu vietu apritē.

To sarunā ar "Rietumu Radio" atzina Latvijas 1.rokkafejnīcas līdzīpašnieks Raivo Mediņš.

Latvijas 1.rokafejnīcu Rīgā, Reiterna namā atklāja šā gada sākumā, savukārt Liepājas atpūtas vieta ar tādu pašu nosaukumu sestdien, 20.oktobrī, svinēs 10.gadu jubileju.

"Svarīgi, ka esam izturējuši pirmo pusgadu, kas nav maz, un sagaidījuši to mirkli, kad galvaspilsētas rokkafejnīca iekļuvusi Rīgas izklaides vietu apritē," atzina uzņēmējs, norādot, ka "ļoti pārliecinoši un stabili šajā biznesā nevar justies nekad".

Kā sacīja uzņēmējs, Rīgā liela jostu savilkšana nav iespējama, jo dažādas izmaksas, kas saistītas ar kafejnīcas uzturēšanu, ir augstākas nekā Liepājā.

"Pirmajā mirklī likās, kas tad tur, - Rīgā cilvēku netrūkst, un kā citas kafejnīcas ar šo lielo cilvēku daudzumu vispār spēj tikt galā. Protams, ka, tikai pastrādājot, sapratām, ka tā gluži nav, - cilvēku daudzums pilsētā negarantē ienākumus kafejnīcai vai kādam citam biznesam," par biznesu galvaspilsētā spriež Mediņš.

Viņš arī norāda, ka Rīgā ir daudz grūtāk tikt pamanītam. "Liepājā, kad uzaicinām uzstāties kādu populāru mūziķi, visi par to pilsētā zina, bet Rīgā piektdienās dažādās izklaides vietās uzstājās vairāk nekā divdesmit mūziķu un grupu, turklāt vēl notiek teātru izrādes un citi kultūras pasākumi," stāsta Mediņš.

Kā galvaspilsētas priekšrocības uzņēmējs min salīdzinājumā ar Liepāju lielo tūristu skaitu arī rudens un ziemas mēnešos un to, ka galvaspilsētas iedzīvotāji var atļauties tērēt vairāk naudas.

Pašlaik uzņēmēji Rīgā jūtoties stabili, jo Latvijas 1.rokkafejnīcas telpas arvien biežāk jubileju un dažādu citu pasākumu organizēšanai izvēlas privātpersonas, dažādi uzņēmumi un kultūras iestādes.

Jautāts, vai uzņēmējs jūt, ka krīze ir beigusies un kafejnīcu apmeklētāji izklaidēm var tērēt vairāk naudas, Mediņš sacīja: "Cilvēki rēķina daudz vairāk nekā, piemēram, pirms pieciem gadiem un pastāvīgie apmeklētāji pašlaik tērē mazāk nekā iepriekš."

Krīze, kā uzskata Mediņš, ir beigusies Latvijas iedzīvotājiem, kuriem izdevies atrast labu darbu. "Taču fakts, ka daudzi joprojām dodas darba meklējumos ārpus valsts robežām, liecina, ka krīze Latvijā nav beigusies," sacīja uzņēmējs.

Par Rīgas Latvijas 1.rokkafejnīcas galvenajiem trumpjiem konkurences cīņā uzņēmējs uzskata Reiterna nama plašās un daudzveidīgās telpas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

uu uu

Jaunie īrnieki namu apsaimnieko tikai pāris nedēļas, un pagaidām vēl nav zināms jaunās izklaides vietas atklāšanas datums. "Taču šogad noteikti rokkafejnīcu Reiterna namā atvērsim," akcentēja Mediņš.

pirms 8 gadiem, 2012.10.18 17:18

Kultūra