Latvijā ieskandinās nākamos Dziesmu un deju svētkus

Nākamgad XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos dalībnieki no visas Latvijas pulcēsies Rīgā, taču šogad svētkus jau ieskandina reģionos. Pirmie Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerti notiks sestdien, 26. maijā, Saldū un Preiļos.

Saldus Kalnsētas parka estrādē Kurzemes Dziesmu svētkus pulksten 17 atklās “Pūces etnogrāfiskais orķestris”, savukārt pulksten 18 notiks koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 koru dziedātāju un Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga". Koncerta režisors - Viesturs Kairišs, mākslinieciskais vadītājs - Ivars Cinkuss. Svētku virsdiriģentu godā - Gido Kokars, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis, Jēkabs Ozoliņš, Mārtiņš Ozoliņš, Gints Ceplenieks, Ilze Valce, Uģis Matvejs, Ivars Cinkuss. Pulksten 20.30 programmā sirdspriekam un deju ritmiem “Greizais ratiņš” varēs satikt Latvijas Nacionālā teātra aktierus.
 
Uz Saldu dosies Kalētu pagasta jauktais koris “Kalēti", Vaiņodes novada jauktais koris, Aizputes pilsētas jauktais koris “Kurzeme", Kazdangas paagsta jauktais koris un Cīravas pagasta jauktais koris. Piedalīsies arī kori no Liepājas pilsētas. 

Šajā dienā dziedātāji tiksies arī Latgalē. Preiļu katoļu baznīcā pulksten 11 notiks Garīgās mūzikas koncerts un pulksten 18 vairāk nekā 1000 koristu sadziedāsies Preiļu pilsētas estrādē. Programmu papildinās Preiļu novada deju kolektīvi “Gaida”, “Danceri”, un “Talderi”, kā arī folkloras kopa “Rūtoi”. Koncerta režisors - Viesturs Rencis, mākslinieciskais vadītājs - Jevgeņijs Ustinskovs. Svētku virsdiriģenti būs Terēzija Broka, Anda Lipska, Jevgeņijs Ustinskovs, Roberts Liepiņš, Edgars Znutiņš un citi.

Dziesmu svētku ieskandināšana turpināsies 2. jūnijā pulksten 19 Cēsu pils parka estrādē Vidzemes Dziesmu svētkos. Tajos piedalīsies arī Grobiņas jauktais koris "Vēl", kur reizē baudīs arī ekskursiju divu dienu garumā.

2. jūnijā pulksten 18 sāksies Latvijas Sieviešu un vīru koru salidojums Ērgļu novada “Meņģeļos”. Savukārt 7. jūlijā Elejas pils parkā notiks Zemgales koru sadziedāšanās svētki.

Kurzemes Dziesmu svētku un XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss stāsta: “Šī gada koncerti ir ļoti būtisks posms ceļā uz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem. Ieskaņu koncertos dziedātājiem pa īstam atjaunojas kopības sajūta. Tas ir brīdis, kad koristi pagriež vaigu un sirdi pret 2013. gada tikšanos Mežaparkā. Ieskaņu koncertos pārbaudīsim nākamo Svētku muzikālās ieceres – repertuāru, dziesmu kārtību, pavadījumu. Tiks ieskicēti arī režijas un scenogrāfiskie risinājumi, lai 2013. gadā uz Svētkiem varam doties droši un augstu paceltu galvu.”

Pievieno komentāru

Kultūra