Latviešu tautas pasakas noskaņās 1. decembrī Rožu laukumā iemirdzēsies lielā egle

Ik gadu 1. decembrī Liepājā ir svētki, jo Rožu laukumā lieli un mazi liepājnieki palīdz iemirdzēties lielajai pilsētas eglei. Šogad pasākumam dots nosaukums "Debesu trepīte", kura laikā tiks izdziedāta un izspēlēta pasaka par saules un mēness rašanos, pie debesīm spulgos daudz mazu zvaigznīšu un tad lielajā eglē iemirdzēsies rotājumi.

Liepājnieki un pilsētas viesi uz Rožu laukumu tiek aicināti jau pulksten 17.30, kad pie Liepājas Universitātes, uz lielās skatuves un pie Liepājas Latviešu biedrības nama notiks dažādas aktivitātes, kurās piedalīsies bērnu ansamblis "Gaismiņa", teātris "Rikošets: , Rucavas kapella, Liepājas Leļļu teātris, Liepājas tautas teātris un folkloras kopa "Atštaukas".

Liepājas Leļļu teātris pie Liepājas Latviešu biedrības nama aicinās uz tikšanos ar pasaku varoņiem. Čaklo un sirsnīgo Sniegbaltīti apciemos lustīgais Ķengurs no Āfrikas, kas nezin kāda izskatās Ziemassvētku eglīte un ir gatavs to izrotāt un iedegt kopā ar visiem liepājniekiem. Ciemos nāks arī viltīgā Lapsa, bēgot un slēpjoties no mednieka Suņa, ir atcerējusies par svētkiem un vēlas tos sagaidīt kopā ar citiem. Taču lācis, kas parasti šajā laikā jau guļ sniegoto ziemas miegu, piedzīvos brīnumu – pirmo reizi savā mūžā redzēs iedegtu lielo pilsētas Ziemassvētku egli.  Lai viņiem visiem svētki izdotos, Sniegbaltīte iemācīs savu īpašo egles iedegšanas rituālu un kopā izceps svētku pīrādziņus.

Pulksten 18 uz lielās skatuves sāksies sirsnīgs muzikāls priekšnesums, kas balstīts latviešu tautas pasaku motīvos par saules un mēness rašanos. Uzvedumu izspēlēs  bērnu ansamblis "Gaismiņa", kopīgi sagaidot lielo masku gājienu un brīdi, kad Liepājas Ziemassvētku eglē iemirdzēsies rotājumi.

Kad egle spoži zaigos, kad dziesmiņas būs nodziedātas, visi tiks aicināti turpināt lustēties kopā ar Liepājas Leļļu teātri, piedaloties diskotēkā. Pie Liepājas Universitātes muzicēs teātris "Rikošets", bet tie, kas būs iegādājušies biļetes, varēs doties uz "Ziemassvētku brīnumskapi" Liepājas Latviešu biedrības namā.

Pievieno komentāru

Kultūra