Lāčplēša dienā aicina piedalīties lāpu gājienā

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, svētdien, 11. novembrī, pulksten 17 pie Liepājas Latviešu biedrības nama sāksies tradicionālais lāpu gājiens, kas virzīsies uz Ziemeļu kapiem, informē pasākuma organizatori.

Apmēram pulksten 17.30 notiks piemiņas brīdis un atceres pasākums pie pieminekļa Latvijas 1919. gada Atbrīvošanas cīņās kritušajiem varoņiem un pie pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietas, kur plānota arī ziedu nolikšana.

Pulcēšanās gājienam pie Liepājas Latviešu biedrības namu no pulksten 16.15.

Liepājnieki ir laipni aicināti piedalīties lāpu gājienā uz Ziemeļu kapiem un Lāčplēša dienai veltītajā atceres pasākumā, līdzi ņemot svecīti un lāpas.

Lāpu gājiens uz Ziemeļu kapiem, kur atdusas Brīvības cīņās kritušie varoņi, ik gadus notiek Lāčplēša dienas pievakarē. Tajā iesaistās Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, skolu jaunatne, NVO pārstāvji un politiķi. Ar katru gadu lāpu gājiena dalībnieku skaits pieaug, jo liepājnieki, jo īpaši jaunā paaudze, apzinās savas valsts piederību un labprāt interesējas par valsts un pilsētas vēsturi.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11.novembrī.

Pievieno komentāru

Kultūra