Kurzemes jauniešus aicina pieteikties piedzīvojumu un izaicinājumu spēlei "Jaunie Rīgas sargi: Kurzemes hronikas"

Jau par tradīciju rudenī kļuvis mobilizēt Latvijas jauniešus, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā uz patriotisku spēli "Jaunie Rīgas Sargi: Kurzemes hronikas".  Līdz 22.oktobrim jaunieši tiek aicināti veidot komandas un pieteikties spēlei brīvā dabā, kas notiks Saldū 26.oktobrī!

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā www.rigashronikas.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām un Rīgas atbrīvošanu, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs visas pieteikuma anketas un uz katras pilsētas kārtu izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā "Nosargā Latviju!".

Spēles fināls 10. un 11. novembrī – Lāčplēša dienā – notiks Cēsīs.

Spēle simulēs 1919.gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (Pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana.) un misijas skrējiena "Nosargā Latviju!", kurā jaunieši varēs pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas "Gainfast" solists, radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

"Jaunie Rīgas sargi: Kurzemes hronikas" ir viena no četrām spēlēm "Latvijas hroniku" ciklā un tās  mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas Kara muzeju un biedrību "MediaGids".

Spēli atbalsta: Saldus novada dome, Maiznīca Flora, Daugmales Jāņa bišu medus,  NRJ reklāmai, Rīgas Skolēnu dome, Tupperware, www.e-klase.lv, www.hc.lv.

Plašāka informācija: www.rigashronikas.lv.

Sandra Galgāne, biedrības „Media gids” projektu vadītāja

Pievieno komentāru

Kultūra