Kurzemes jaunieši dosies misijā "Nosargā Latviju!" 1

Piektdien, 26.oktobrī, Saldus Kalnsētu parkā 120 drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē "Jaunie Rīgas sargi: Kurzemes hronikas" un dosies misijā "Nosargā Latviju!", kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks pulksten 10, informē organizatori.

Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru un vēsturnieku vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija "Nosargā Latviju!", kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēs pielietot iegūtās zināšanas.

Spēlē piedalīsies un par goda titulu cīnīsies 20 komandas no Kurzemes reģiona – trīs puiši un trīs meitenes katrā. Jauniešiem bija jāpiedalās atlases kārtā, atbildot uz vēstures jautājumiem un motivējot komandas piedalīšanos pasākumā. Komanda "Šo zemi mīlēt un sargāt" no Grobiņas apraksta savu motivāciju piedalīties: "Mums ir svarīga valstiskā un pilsoniskā apziņa. Mēs stipri apzināmies latvietību un patriotismu. Svarīga mums ir ne vien Latvijas, bet arī mūsu Grobiņas novada un pilsētas vēsture. Piedalīšanās spēlē būs liels ieguvums jau esošo zināšanu papildināšanai."

Bet komanda "NekasNavNeiespējams" uzsver: "Piedaloties spēlē, vēlamies apliecināt, ka esam no izturīgo cilts, mīlam un lepojamies ar savu Dzimteni ne tikai svētku dienās, bet ikdienu, elpojot šo gaisu, ejot pa takām un ceļiem, ko pirms mums minušas paaudžu paaudzes".

Spēles "Jaunie Rīgas sargi: Kurzemes hronikas" dienas kārtība 26. oktobrī:

8.30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija;
10.00 Pasākuma svinīga atklāšana;
10.20 – 12.00 Nodarbības;
12.15 – 12.45 Pusdienas;
13.00 – 14.50 Misijas skrējiens "Nosargā Latviju!";
15.20  Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana.

No Liepājas apkaimes novadiem piedalīsies:

Grobiņas pamatskola, komanda "Grobiņas nodaļa"

Ata Kronvalda Durbes vidusskola, komanda "Bermuntieši"

Nīcas vidusskola, komanda "416 vienība"

Nīcas vidusskola, komanda "1.NV"

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kas uzbrūk? naudu un laiku nau kur likt ar muļķībām nodarbojas.

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 11:16

Kultūra