Kungu ielas radošajā kvartālā iesāksies bagātīgais garšu ceļojums visas vasaras garumā

Liepājas Latviešu biedrības nams 4. maijā no pulksten 10 līdz 15 aicina svētku brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni Kungu ielas radošajā kvartālā, kur sadarbībā ar tradicionālās kultūras lietpratējiem piedāvās izgaršot Rucavas smeķi tā garšīgākajās, skanīgākajās, skaistākajās un tradicionālākajās izpausmēs.

Pasākumā paredzēta amatnieku un mājražotāju produkcijas tirdzniecība, degustācijas, tradīciju un amatu prasmju demonstrēšana, radošās darbnīcas bērniem, dzīvnieki no lauku sētas, muzikāli priekšnesumi un lustīgi danči, informē SIA Liepājas Latviešu biedrības nams Kultūras darba menedžere Simona Puiga.

Smeķīgus gardumus un bagātīgu garšas buķeti varēs izbaudīt vietējo mājražotāju tirdziņā, kurā varēs iegādāties dažādus svētku galda labumus. Tirdziņa sortimentā starp pārtikas produktiem būs atrodama gan lauku maizīte, gan sieri, gan medus, dzērvenes un to izstrādājumi. Tāpat varēs iegādāties pirmos lauku zaļumus, puķu stādus un čaklo amatnieku darinātās rotas un vilnas izstrādājumus.

Paralēli svētku tirdziņam tiks iekurts arī Kunga kvartāla pavards, kur uz dzīvās uguns tiks gatavots svētku mielasts, kura pagatavošanā varēs līdzdarboties ikviens interesents. Pēc tradicionālās receptes tiks izvārīti kartupeļu kukulīši un seno laiku garšu buķeti papildinās baltā sviesta degustācija. Tradicionālo ēdienu pārzinātāja Sandra Aigare sola dalībniekiem atklāt arī īpašo kartupeļu kukulīšu recepti, piebilstot, ka: "Nekāds noslēpums jau tur nav, bet iemaņas un knifiņi gan ir vajadzīgi."

Kungu kvartālā gan mazajiem, gan lielajiem svētku apmeklētājiem būs iespējams ielūkoties mazo paipalu vistiņu dzīvē, kuras ir ļoti populāras putnu mīļotāju vidū, priecējot ikvienu ar savām raibajām spalvām. Rucavas novada Paplakas pludmalē salasītos oļus būs atvedusi māksliniece Gunta Krastiņa un aicinās bērnus izkustināt savus mazos pirkstiņus radošajā oļu apgleznošanas darbnīcā.

Pēc tautas tradīcijām 4. maijs ir Baltā galdauta svētki, kuru centrā ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena, tāpēc lai godātu Latviju svētkos, tradīciju klubs "Rucavas sievas" kopā ar Rucavas etnogrāfisko ansambli un mazajiem koklētājiem no folkloras kopas "Ķocītis"  aicinās ikvienu pie kopīga svētku galda.

Svētku ietvaros kopā ar pieredzējušo ādas apstrādes meistari un pētnieci Agritu Krieviņu notiks pastalu darināšanas meistarklase, kurā apmeklētāji varēs apgūt seno amatu prasmi. Neizpaliks arī  rucavnieču dižošanās ar savu tautas tērpu – goda tērpa darināšanas meistare Dace Tapiņa kopā ar Rucavas sievām atvērs tradīciju pūra lādi un demonstrēs kā pareizi valkājams goda tērps, liekama mārģene un drābule.
Kad garšu kārpiņas iekārdinātas, pirksti izlocīti un goda tērps apvilkts, tad laiks lekt dančus un lustēties kopā ar Rucavas lauku kapelu "Paurupīte", kura Kungu kvartālā viesojusies jau vairākkārt.

Ar šo svētku sarīkojumu iesāksies bagātīgais garšu ceļojums visas vasaras garumā, kurš uz Kungu ielas radošo kvartālu atvedīs arī citus Lejaskurzemes novadus.

20160425-1423-krk-afisa2.jpg

Pievieno komentāru

Kultūra