Kuldīgā izveidots pirmais brīvdabas kinoteātris, pilsēta plāno arī savu filmu festivālu

Kuldīgas Pilsētas dārzā izveidots brīvdabas kinoteātris – vienīgais šāds kinoteātris Latvijā, kas brīvā dabā, aprīkots ar modernu un jaudīgu aparatūru, nodrošinās augstvērtīgu attēlu un skaņas kvalitāti.

Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Zvingule aģentūru BNS informēja, ka šogad brīvdabas kinoteātrī paredzēti vairāki seansi augustā un septembrī.

Jauno kinoteātri plānots atklāt 6.augustā plkst.21 ar latviešu spēlfilmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" seansu. Savukārt pēc tam brīvdabas kinoseansi paredzēti vēl arī 12.augustā, kad tiks izrādīta "Īsa pamācība mīlēšanā", 20.augustā – "Ezera sonāte", 27.augustā – "Kuldīgas stāsti", 1.septembrī – "Sprīdītis", 3.septembrī – "Pie bagātās kundzes", 8.septembrī – "Purva bridējs". Filmu sākums plkst.22.

Paredzams, ka nākamajā gadā Pils parka brīvdabas kinoteātris darbosies no maija līdz septembrim nedēļas nogalēs un speciālajos pasākumos, piemēram, pilsētas festivālā jūlijā, hercoga Jēkaba dzimšanas dienā – 28.oktobrī, valsts svētkos – 18.novembrī, Valentīna dienā utt., skatītājiem piedāvājot gan mākslas un animācijas filmas, gan dokumentālo kino un videomākslas projektus.

Nākamajā sezonā Kuldīgā paredzēts izveidot arī savu filmu festivālu un sākt sadarbību ar kino un videomākslas festivālu organizācijām gan Latvijā, gan ārzemēs.

Kinoteātris ierīkots, pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansētajam projektam "Kuldīgas Pilsētas dārza kā pievilcīgas tūrisma teritorijas attīstība". Projektā Pilsētas dārzam atjaunota infrastruktūra kā pilsētbūvnieciskā pieminekļa – Kuldīgas pilsētas vēsturiskā centra – daļai, lai Pilsētas dārzs kļūtu par vienu no galvenajiem tūrisma objektiem reģionā, kurā tiktu piedāvāti kvalitatīvi kultūrtūrisma produkti.

Pievieno komentāru

Kultūra