"KU:FA" vairs nebūs, Aivis Neimanis: "Jaunas aktivitātes no pilsētas puses tiek slāpētas" 1

"Akti Naktī" bija pēdējais projekta "KU:FA" pasākums Liepājā, bijušajā Kurpju fabrikā, Bāriņu ielā 1. Ēkas īpašnieki pārtraukuši saistības ar kultūras aktivitāšu organizatoriem. "KU:FA" idejas autors Aivis Neimanis cer atrast jaunu vietu kultūras aktivitātēm.

"Pilsētas neapmierinātība un iekšējais pasūtījums," projekta beigas komentē "Ku:FA" idejas autors Aivis Neimanis. Viņš norāda, ka ēkas īpašnieki sadarbību ar māksliniekiem pārtraukuši pēc raksta "Kurzemes Vārdā". "Tur bija mani vārdi sagrozīti, nepatiesas lietas, sākumā gribēju pat tiesāties. Mans entuziasms šajā pilsētā ir nokauts," stāsta A. Neimanis.

Pasākumi bijušajā Kurpju fabrikā aizsākās pagājušā gada maijā. Projekta "KU:FA" laikā pasākumus rīkoja ne tikai A. Neimanis, bet arī pilsētas jaunieši. Tā iecerētais pasākums "Gold Clash" tagad pārcelts uz "BUNKERu", kas atrodas viesnīcas "Fontaine Royal" galā. Tas šovakar tur sāksies pulksten 22.

"Tur ir sava noskaņa, bet fīlings tomēr nav tāds. Arī par tām telpām ir jāmaksā. "KU:FA" mums bija jāsedz elektrība, jānodrošina kārtība, īpašnieks īri neprasīja," stāsta A. Neimanis. Viņš norāda, ka Liepājas jaunieši "KU:FA" vietu uztvēra nopietni, tā bija vieta, kur viņiem izpausties. "Jaunas aktiviātes no pilsētas puses tiek slāpētas," piebilst A. Neimanis. Viņš saka paldies ēkas īpašniekiem, kuri atbalstījuši kultūras aktivitātes. A. Neimanis piebilst, ka Liepājā vēl ir interesantas, alternatīvas vietas, kas varētu aizstāt "KU:FA".

Bijušās Kurpju fabrikas ēku īpašnieku pārstāvis Aivars Burģis portālam stāsta, ka bijis spiests pārtraukt līgumu drošības apsvērmu dēļ. "Mūsu pirmā vienošanās bija, ka viņi veiks dažādas izstādes pagalmā. Šobrīd tur tiek rīkoti pasākumi, bijis tusiņš, tam tā vieta piemērota nav. Tur ir grūti nodrošināt drošību, tā tomēr ir vairākstāvu ēka. Arī policijai bija pretenzijas," pēc publikācijas pilsētas laikrakstā spriež A. Burģis. Pats viņš nav apmeklējis nevienu no "KU:FA" pasākumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

sviests! tad lai grauj nost vai taisa remontu kaa pieklaajas pie cilveekiem! tik jaapabriinaas par policiju kurai pasai sava maaja jau paksos iepujusi.. te nuba vasarsveetki! taapeec jau nav kultuuras cilveeki jaadzen prom. bet nu jaa... kas nu kuram kultuura kas nu..

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 17:33

Kultūra