Krotes pamatskolas skolēni viesojušies Latgalē 1

13. un 14. septembrī Krotes Kronvalda Ata pamatskolas 5.-9.klases skolēni devās ekskursijā projekta "Atbalsta pasākumu īstenošana jauniešu sociālās atstumtības riska mazināšanai un jauniešu ar mācīšanās grūtībām integrācijai Priekules novada izglītības iestādēs" ietvaros uz Latgali.

Kā pirmā pieturas vieta bija Skrīveros, kur varēja baudīt mājas saldējuma piecus dažādus veidus. Saimniece izstāstīja, kā saldējumu katrs var pagatavot mājās.

Ceļš turpinājās uz Līvāniem, skatījāmies stikla izstrādājumu kolekciju, kas savulaik tapusi uzņēmumā "Līvānu stikls". Ražotnes vairs nav, bet daudzi secināja, ka viņu mājās tiek lietoti šīs ražotnes izstrādājumi.

Ļoti daudz pozitīvu emociju smēlāmies Leļļu galerijā, kur varēja redzēt mākslinieces Mihailovas darinātās lelles, un miniatūrā karaļvalstī, kur varēja ģrēbties prinču un princešu tērpos. Un starp mums, izrādās, ir daudz skaistu princešu un prinču!

Latgaļu valodu varēja dzirdēt Preiļos Maizes muzejā. Uzzinājuši maizes tapšanas ceļu, varējām baudīt maizīti un tēju.

Patīkamā vakara krēslā izstaigājām Kristus Karaļa kalnu, bet otrās dienas rītā apmeklējām Aglonas baziliku. Daudziem par šīs vietas apmeklējumu atgādinās iegādātie suvenīri.

Deviņus kilometrus no Aglonas ir Čertoks jeb Velnezers- dīvaina vieta, tur neaug ūdensaugi, nav dzīvnieku, zivju un apkārt esošajā mežā nedzied putni.

Atašienē kāds entuziasts ir izveidojis senu moču kolekciju, viņam arī karavīru formas tērpi un ieroči. Gan zēni, gan meitenes tika ietērptas gan vācu, gan krievu armijas, gan miliču formās. Un tad vēl braukšana ar seniem riteņiem!

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Likteņdārzu Koknesē. Skaisti! Skolēni gatavoja katrs savu māla puķi, kas tikšot kārtotas dobēs agrā pavasarī, kad īstās vēl nezied.

Piedzīvojuši divas skaistas, pozitīvām emocijām piepildītas dienas, esam priecīgi atgriezties savās mājās, savā Kurzemē.

Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolotāja Nora Norenberga

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra