Krotes pamatskolā mazpulcēni sacentīsies sporta, radošo darbnīcu un erudīcijas sacensībās

Priekules novada Krotes pamatskolā un Madonas novada Ļaudonas vidusskolā no šodienas līdz 28.jūnijam mazpulcēni sacentīsies sporta, radošo darbnīcu un erudīcijas sacensībās, informē biedrības "Latvijas mazpulki" pārstāve Līga Bernāne.

"Latvijas mazpulki" kopš pagājušā gada aprīļa 30 pagastos īsteno Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstītu projektu "Visu daru es ar prieku!". Projektā 12 bērni un jaunieši katrā no projekta skolām pagājušajā mācību gadā reizi nedēļā apmeklēja īpašas nodarbības, kuras vadīja seniori - pieredzes bagāti skolotāji. Nodarbībās mazpulcēni tika iesaistīti motivāciju un pašapziņu veicinošās aktivitātēs, iemācījās daudz praktisku dzīves gudrību, piedalījās kopīgos pasākumos, iesaistījās brīvprātīgajā darbā un apguva latvisko svētku svinēšanas tradīcijas.

Lai parādītu viens otram, ko gada laikā izdevies iemācīties, projektā iesaistītie bērni un jaunieši šomēnes pulcēsies kopā četrās vasaras nometnēs, kurām dots nosaukums "Mazpulcēnu pieccīņa". Nometnes nosaukums aizgūts no pirmās brīvvalsts laikiem, kad mazpulku pieccīņa ik gadu notika katrā mazpulkā, dodot iespēju jauniešiem parādīt sevi kā daudzpusīgi attīstītu personību, kā arī iepazīt nometnes norises vietas apkārtni.

Kā ziņots, jūnijā "Mazpulku pieccīņās" četrās vietās - Staļģenē, Kārķos, Krotē un Ļaudonā - 380 mazpulcēni rādīs savu prasmi pagatavot dažādas lietas radošajās darbnīcās, atjautību un veiklību sporta sacensībās un pārgājienos, erudīciju izzinošās ekskursijās, sadarbību komandu uzdevumu veikšanā, pacietību un atbildību uzticētajos darbos.

Pievieno komentāru

Kultūra