Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kristieši svin Zaļo ceturtdienu

Ceturtdien kristieši visā pasaulē svin Zaļo ceturtdienu.

Kristiešiem visā pasaulē Zaļā ceturtdiena ir Svētā vakarēdiena radīšanas diena, tāpēc ļaudis dodas pie dievgalda. Galvenais Zaļās ceturtdienas notikums ir Jēzus un viņa mācekļu pēdējais mielasts, ko šajā dienā svin visas pasaules kristieši.

Šajā dienā cilvēki necenšas uzsvērt savu lielumu un bezgrēcību – tas ir kluss pārdomu laiks, sevis izvērtēšanas laiks.

Savukārt pēc tautas tradīcijām Zaļās ceturtdienas rītā pirms Saules jāmazgā pie upes kājas, kalnā skaļi jāsauc un jāgavilē, lai būtu skaļa atbalss, no kuras puses tā būs, no tās nāks precinieki.

Zaļās ceturtdienas rītā pirms Saules saimniecēm jākuļ sviests – tad vasarā būšot daudz sviesta un piena. Tāpat, sekojot ticējumiem, šajā dienā pie ābelēm jāpiekar vilnas dziju kamoliņi – tad vasarā būšot daudz ābolu.

Pievieno komentāru

Kultūra