Koris "Latvija” Sirmā vadībā pavasarī atskaņos Ešenvalda darbu "Kristus ciešanas un augšāmcelšanās”

Valsts akadēmiskais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā 16.aprīlī atskaņos komponista Ērika Ešenvalda darbu "Kristus ciešanas un augšāmcelšanās" ("Passion adn Ressurection"), aģentūru BNS informēja kora producente Ieva Vītiņa.

Koncerts notiks Rīgas Sv.Jāņa baznīcā 16.aprīļa vakarā, un atskaņojumā piedalīsies arī "Sinfonietta Riga" un soliste Kristīne Gailīte.

Martā mūzikas izdevniecība „Hyperion Records” darbu „Kristus ciešanas un augšāmcelšanās” Lielbritānijā izdosies CD formātā.

Darbs tapis pēc kora „Latvija” pasūtījuma un savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 2005.gadā 8.Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā. Ešenvalda mūzika patlaban gūst aizvien plašāku starptautisko atzinību, to atskaņo arī Kanādā, ASV un daudzviet Eiropā.

Savukārt 21.maijā plkst.19 koris "Latvija" un Sirmais aicinās uz sezonas noslēguma koncertu Rīgas Domā, kur, turpinot iesākto tradīciju, koris klausītājiem piedāvās šā gada interesantākos un vērtīgākos atradumus pasaules koru mūzikā.

Biļetes gan 16.aprīļa, gan 21.maija koncertiem jau pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā - www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra