Koris INTIS atzīmē 25 gadu jubileju

Šogad jauniešu korim INTIS aprit 25 gadu jubileja, tāpēc 3.novembrī tiks rīkots jubilejas koncerts.

Koris INTIS (saīsinājums no „Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Irracionālā Sintēze”) dibināts 1987.gadā diriģentes Ilzes Valces vadībā, un šo gadu laikā koris ir priecējis klausītājus ne tikai Liepājā un Latvijā, bet arī ārpus tās. INTIS sniedzis koncertus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Čehijā, Slovākijā, Francijā, Zviedrijā, Nīderlandē, kā arī piedalījies 20 Latvijas un starptautiskos mūzikas festivālos un konkursos. Korim INTIS šo gadu laikā bijusi auglīga sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri un Liepājas teātri.

Šogad priekšā ir daudz koncertu un uzstāšanās: 25 gadu jubileja, ikgadējais koncerts „Mīlas dziesmas”,  dalība XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, daudz un dažādi koncerti Liepājā, Viļņā un citur.

Liepājas jauniešu kora INTIS dalībnieki 2008. gadā veidojuši Liepājas Sarkanā kora pamatsastāvu Latvijas TV3 šovā „Koru kari”, kur izcīnīja 3. vietu un naudas līdzekļus Liepājas Reģionālās slimnīcas bērnu nodaļai, savukārt 2009. gadā koris piedalījies labdarības koncertā Darmštadtē, kuru organizējusi biedrība „Darmštadtes Iniciatīva Liepājai” un saziedotie līdzekļi nodoti Liepājas 15. vidusskolas atjaunotnes vajadzībām.

Lai jauktais koris INTIS būtu tik pat skanīgs un krāšņs kā agrāk, ir nepieciešamas divas lietas – jauni, dziedāt griboši dalībnieki un jauni koncerttērpi. Tieši tāpēc dziedātājiem un Ilzei Valcei priekšā ir mēģinājumu un jauno dziedātāju piesaistīšanas laiks, lai arī turpmāk koris varētu priecēt ar savu skanējumu.

Jubilejas koncerts, tāpat, kā citi koncerti ir bez maksas un ir atvērti jebkuram mūziku mīlošam cilvēkam.

Madara Šeršņova,
Kora INTIS
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra