Koncertzālē ''Lielais Dzintars'' uzstāsies pianists Daumants Liepiņš

Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes, Daumanta Liepiņa, solokoncerts notiks Liepājas koncertzāles ''Lielais Dzintars'' Kamerzālē 7. jūlijā pulksten 19, informē rīkotāji.

Pianists  Daumants Liepiņš ir daudzpusīgs mākslinieks, kurš sevi pierādījis gan kā harizmātiks solists, gan kā iejūtīgs un smalks kamermūziķis. Daumanta Liepiņa klavierspēle tiek raksturota kā tehniski nevainojama, viņa interpretācijas ir emocionāli aizraujošas, saturiski dziļas un spilgtas.

Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – ''Lielo Mūzikas balvu 2016'', kategorijā gada ''Labākais jaunais mākslinieks'' un triumfējis konkursā ''Nordic Piano Competition'' Zviedrijā, iegūstot 1. vietu.

Daumants Liepiņš ir piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 1. vietu Valsts pianistu konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā (2007), 3. vietu (2007) un 2.vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Oldenburgā, Vācijā. 2016. gadā Daumants iekļuva labāko 6 pianistu starpā  Džordže Enesku starptautiskajā konkursā Rumānijā, kur viņa uzstāšanos 2 reizes pārraidīja presižajā ''MediciTV'' mediju platformā un ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā.

Daumants ir uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gadā Daumants uzstājās arī kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas orķestri, atskaņojot S. Rahmaņinova 3. Klavierkoncertu, kas ieguva augstu publikas un kritiķu novērtējumu.

2016. gada februārī Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. Papildus tam viņš piedalījies arī meistarklasēs pie D. Baškirova, A. Gindina, R. Poli, E. Tavaststjernas, M. Vidlunda un citiem.

Koncerts notiks pianista Daumanta Liepiņa solokoncertu cikla Latvijā ietvaros. Koncertu cikla programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Solokoncerta  programmā  Liepāja izskanēs tādu mūzikas dižgaru kā Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova, Ferenca Lista un Morissa Ravēla komponistu skaņdarbi. Pianists Daumants Liepiņš ciklā iekļautajiem koncertiem ir izvēlējies atšķirīgu programmu, tā padarot katru cikla koncertu neatkārtojamu un klausītājiem īpaši aizraujošu.

Biļetes ir pieejamas ''Biļešu paradīzes'' kasēs un internetā.

Pievieno komentāru

Kultūra