Koncertcikls "Iededz gaismu" noslēgsies ar koncertu "Dziedinošais lietus"

Koncertcikls “Iededz gaismu” noslēgsies svētdien, 28.februārī, ar koncertu „Dziedinošais lietus” koncertzāles „Lielais dzintars” kamerzālē. Kā jau tika ziņots iepriekš, šis koncerts mūziķes slimības dēļ tika pārcelts no 23.janvāra uz 28.februāri.

Svētdien, 28. februārī, pulksten 18 koncertzāles „Lielais dzintars” kamerzālē notiks pēdējais koncertcikla „Iededz gaismu” koncerts „Dziedinošais lietus” ar Latvijas Nacionālās operas solisti Kristīni Gailīti un Rīgas Saksofonu kvartetu, kura mākslinieciskais vadītājs ir Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, profesors Artis Sīmanis, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Varbūt varētu likties dīvaini, ka mūziķi šai programmai laikā, kad apkārt ziemas klusums un miers, sals un zvaigžņota debess, devuši šādu nosaukumu. Tomēr visu izsaka komponista Riharda Dubras teiktais par savu skaņdarbu „Dziedinošais lietus”, kas komponēts speciāli Rīgas Saksofonu kvartetam un ir viens no šīs programmas centrālajiem skaņdarbiem:

„Katra cilvēka dzīvē ir brīži, kad ikdienas vienmuļība ir nomākusi tā, ka liekas – visapkārt viss ir kā tuksnesī – sauss, izkaltis un garlaicīgs. Bet mēs zinām, ka gadalaiki mainās. Tie mainās arī dzīvē, attiecībās un tajā, ko mēs redzam vai gribam redzēt. Ir skaidrs, ka, lai kā arī nebūtu, pēc mirkļa atnāks pavasaris ar savu dziedinošo lietu, atkal viss zaļos un dvēseles plauks. Šis skaņdarbs ir teika vai pasaka tieši par to. Tā ir pasaka, kuru klausoties, katrs drīkst izdomāt tādu, kāda pašam tīk.”

Kā tālāk turpina Rīgas Saksofonu kvarteta mūziķe Baiba Tilhena: „Riharda Dubras teikto var attiecināt arī uz pārējo koncertprogrammu, kas veidota kopā ar dziedātāju Kristīni Gailīti. Programmā ir daudzas ļoti skaistas latviešu komponistu – Alfrēda Kalniņa (1879-1951), Jāzepa Vītola (1863-1948), Arvīda Žilinska (1905-1993) un citu autoru oriģināldziesmas, kuras samērā reti tiek atskaņotas uz Latvijas koncertskatuvēm. Mūziķi vēlas nedaudz šo robu aizpildīt, piedāvājot daļu no šiem skaņdarbiem pavisam netradicionālā skanējumā – balss ar saksofonu kvartetam aranžētu pavadījumu.”

Koncertā uzstāsies dziedātāja Kristīne Gailīte, kas ir viena no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, izcila arī vokālajā kamermūzikā un lielu vokāli instrumentālo formu skaņdarbu atskaņojumos. Savukārt Rīgas Saksofonu kvartets savā divdesmit trīs gadu pastāvēšanas vēsturē ar panākumiem koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī vairāk nekā trīsdesmit pasaules valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā.
Jau sesto sezonu nodibinājums „Via Cultura” rudens un ziemas mēnešos rīko koncertciklu „Iededz gaismu”, kurš šogad sākās novembra beigās viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē, tur aizvadot trīs koncertus, un turpinoties ar vēl trim koncertiem koncertzāles „Lielais dizntars” kamerzālē.

Biļetes uz „Iededz gaismu” koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Koncertciklu rīko nodibinājums „Via Cultura”. To atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas dome un Liepājas Kultūras pārvalde. Koncerti rīkoti sadarbībā ar koncertzāli „Lielais dzintars”.

Plašāka informācija par koncertciklu atrodama „Via Cultura” mājaslapā viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com, draugiem.lv un facebook.com.

Pievieno komentāru

Kultūra