Komponista Andra Kontauta autorkoncerts

Sestdien, 8.decembrī, plkst. 16.00 Melngaiļa koncertzālē (Ausekļa ielā 11/15) notiks komponista Andra Kontauta autorkoncerts „Saules meitas sagšas raksta”.

Īstens liepājnieks - Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas skolotājs, diriģents un komponists Andris Kontauts ir sarakstījis gan dziesmas koriem un solo, gan mūziku teātra izrādei, gan vokāli instrumentālu mūziku. 2007.gadā viņš uzvarēja SIA Merks un valsts aģentūras Tautas mākslas centrs izsludinātajā tautasdziesmu apdaru konkursā, iegūstot 1.vietu par tautasdziesmas „Vizuļoja, spīguļoja Saules meitu vainadziņi” apdari. Andra Kontauta dziesmas ir ietvertas arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuārā, stāsta Irita Kalēja, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas metodiķe.

Andra Kontauta autorkoncerts iecerēts gaišās Ziemassvētku gaidīšanas noskaņās, kur kristīgā tematika apvienosies ar latviski pagāniskām tradīcijām. Daļa koncerta programmā ietvero dziesmu ir ar dzejnieka Olafa Gūtmaņa tekstu, tādēļ šo koncertu daļēji var uzlūkot kā veltījumu aizsaulē aizgājušam dzejniekam, jo skumjais notikums – dzejnieka Olafa Gūtmaņa aiziešana - ir ieviesis korekcijas ne tikai Liepājas kultūras dzīvē, bet arī šajā koncertā.

Koncertā piedalīsies Durbes sieviešu koris diriģentes Aigas Tiltiņas vadībā, Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu un jauktais koris Andra Kontauta vadībā, vokālā grupa ,,Gaismiņas’’ Dzintras Orbas vadībā, kā arī solistes Linda Ločmane, Ieva Dreimane un Laura Teivāne. Koncerta programmu kuplinās arī Astras Ziemeles vadītais Liepājas zvanu koris ,,Campanella’’, kurš kopā ar koncertmeistaru Normundu Kalniņu imitēs Ziemassvētku zvanu skaņas, tādejādi palīdzot klausītajiem atraisīties no skumjām par tumšajiem ziemas vakariem un sagatavoties saulgriežiem, kad visa dzīvā daba un cilvēki atkal pagriezīsies uz saules
pusi.

Pievieno komentāru

Kultūra