Karostas cietumam kārtējā atzinība

Lielbritānijas portāls aol.co.uk ceļojumu sadaļā iekļāvis Karostas cietumu kā vienu no desmit labākajām viesnīcām pasaulē, informē Karostas glābšanas biedrības pārstāve Monta Krafte.

Karostas cietums tur atrodas līdzām tādām luksus viesnīcām kā "Liberty Hotel" Bostonā, "Four Seasons Hotel" Stambulā un bijušajai pilij "Malmaison" Oksfordā, kas arī visas iekārtotas agrākajos cietumos.

Karostas cietumā šogad no maija līdz oktobrim pārnakšņojuši 284 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bijuši ārzemnieki. Nakšņotāji šogad cietumā bijuši arī no tādām tālām zemēm kā ASV, Kanāda, Austrālija, Jaunzēlande, Ķīna, Japāna un Indija, norāda Krafte.

Raksturīgi, ka Latvijas iedzīvotāji parasti izvēlas "ekstrēmo nakti" – nakšņošanu ar iejušanos cietumnieka lomā visas nakts garumā, kuras laikā "arestantiem" jāievēro sargu noteiktā cietuma disciplīna un jāguļ uz lāviņām. Savukārt ārzemju viesi izvēlējušies cietumu vienkārši kā nakšņošanas iespēju un lielākoties izvēlējušies palikt kamerās ar padomjlaiku dzelzs gultām.

Lai gan tūrisma sezona Karostā jau beigusies, novembrī cietums būs atvērts katru nedēļas nogali – sestdienās un svētdienās, kā arī 18. novembrī no pulksten 11 līdz 16. Citā laikā pēc iepriekšēja pieteikuma.

Pievieno komentāru

Kultūra